Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polícia
Foto: SITA/AP
28. marca 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

GLOBSEC: Európa potrebuje lepšiu bezpečnostnú stratégiu

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) – Teroristické útoky v Bruseli dali Európe jasne najavo, že nutne potrebuje lepšiu bezpečnostnú stratégiu, ktorá by prekračovala hranice národných štátov.

V súvislosti s teroristickými útokmi v Belgicku na to upozorňujú organizátori bezpečnostnej konferencie GLOBSEC. Tvrdia, že mohutný prílev utečencov, ozbrojené konflikty v našej blízkosti a neustávajúca hrozba globálneho terorizmu si vyžadujú okamžitú pozornosť a rýchlu reakciu. “GLOBSEC je odhodlaný prispieť k tomuto úsiliu a už niekoľko mesiacov pracuje na vlastnej Európskej bezpečnostnej iniciatíve,” uvádzajú organizátori vo svojej tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytla Andrea Baloghová.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

“Nedávne krvavé útoky na európskom kontinente, ktoré hlboko a jednohlasne odsudzujeme, nás nútia premýšľať nad novou bezpečnostnou stratégiou, ktorá by fungovala aj nad rámec hraníc národných štátov,” konštatujú organizátori s tým, že tímu GLOBSEC sa podarilo spojiť politikov a stratégov z celého sveta, aby vytvorili koncepciu novej bezpečnostnej stratégie pre Európu.

Stratégia má názov “Ochrana európskej súdržnosti a posilnenie bezpečnostných opatrení európskeho kontinentu” a jej cieľom je ponúknuť Európe balík opatrení na národnej i medzinárodnej úrovni, ktorý by zlepšil schopnosť celého kontinentu čeliť aktuálnym hrozbám.

Na čele iniciatívy stojí Rada čestných členov, ktorej predsedá bývalý minister pre vnútornú bezpečnosť USA Michael Chertoff. Členmi Rady sú tiež bývalý švédsky premiér Carl Bildt, niekdajší britský minister vnútra a obrany John Reid a bývalý riaditeľ nemeckej spolkovej tajnej služby BND August Hanning.

Rada čestných členov vytvára strategické odporúčania pre Expertnú pracovnú skupinu, ktorá pracuje na záverečnej správe. Tá ponúkne konkrétne opatrenia, ktoré by Európa mala prijať v oblasti bezpečnosti a spravodajských služieb. “Považujeme za našu povinnosť naložiť s týmto kapitálom tak, aby sme konkrétnymi krokmi prispeli k zlepšeniu európskej bezpečnosti,” uviedol zakladateľ konferencie GLOBSEC Róbert Vass.

Kľúčoví predstavitelia iniciatívy sa stretnú na GLOBSEC-u 2016 v Bratislave, ktorá sa bude konať 15. až 17. apríla. Samotná záverečná správa bude predstavená do konca tohto roka.

Odporúčané články

Počet obetí teroristických útokov v Bruseli stúpol Belgická polícia uskutočnila razie, obvinili ďalšieho muža

Témy

Diskusia

KebabAkbar Ako píšem. Sociálny nacionalizmus bol aj v Taliansku a neskôr v nemecku. Nemci tiež zázračne zbohatli a nakopli ekonomiku a hlavne postavili armádu čo priniesla smrt a utrpenie pre celý svet a vo finále aj pre seba. A to sa... Anton Pravda Pre 19.04,nemôžem povedať že nemáte pravdu,ja,čo pre pravdu žijem aj mriem.20 rokov nastavujem zrkadlo našim parazitom vo vládach.Či to boli pravicové zlepence,či ľavicové.Myslím si,že bojovať pravdou proti lži je tiež boj.Naše matky bojovať už nemajú silu.Boja sa aj ozvať v... KebabAkbar Pán Pravda. Keby sa tie matky vzbúrili masovo a vyšli do ulíc, tak by narástla aj mzda aj by mali silnejšie istoty v odboroch. Lenže u nás sa búria iba lekáry a učitelia a v tom druhom prípade sú to... Anton Pravda Výstižne napísané.Pre nick Kebab.Rozprãvajte o slobode našim matkám,ktoré drú v automobilových firmách,hovorte o demokracii chudãkom,ktorých exekútorský úžerník okradol o to posledné.Hovorte o voľnosti ľuďom,ktorí napriek tomu,že celý život drú,nemajú ani na výmenu starej strechu či na dovolenku doma.Komunizmus u nãs... Bla bla bla Nerozhodnú o ničom budú to prázdne keci , nažeru sa vypijú si pokecajú , pochvascú sa kto koľko má a aké kone , koho kúrujú a tým sa to skončí , len naivný človek im može veriť
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...