Glváč bude opäť čeliť pokusu o odvolanie, opozícia vyzbierala hlasy na zvolanie schôdze

Martin Glváč
Podpredseda parlamentu Martin Glváč počas rokovania mimoriadnej 52. schôdze Národnej rady (NR) SR, ktorej programom bol návrh skupiny poslancov na jeho odvolanie. Bratislava, 29. október 2019. Foto: SITA/Jana Birošová.

Opozícia má dostatok podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR, na ktorej chce odvolať z funkcie podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD). Podpisy odovzdajú opoziční poslanci do podateľne v piatok. Informuje o tom na svojom facebookovom profile líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič.

Glváč čelí tlaku na odstúpenie od 21. októbra pre údajnú komunikáciu cez aplikáciu Threema s obžalovaným podnikateľom Mariánom K.

Opozícia sa prvýkrát pokúsila odvolať Glváča z funkcie 29. októbra. Parlament však neschválil program mimoriadnej schôdze. Otvorenie nepodporil poslanecký klub Mosta-Híd.

„Dali sme mu tým šancu, aby sa rozhodol sám. Musí však vedieť, že keď príde ďalší návrh na odvolanie, budeme hlasovať za,“ povedal novinárom Bugár v stredu 6. novembra. Glváč sa v deň mimoriadnej schôdze vyjadril, že sa v krátkom čase rozhodne, či odstúpi sám.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičMarián KočnerMartin Glváč
Firmy a inštitúcie SMER-SD