Goggiová ovládla super G v St. Moritzi, Brignoneovej chýbala stotina a Shiffrinová skončila tretia

Sofia Goggiová
Talianka Sofia Goggiová sa stala víťazkou napínavých pretekov v super G žien v rámci Svetového pohár v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi, 14. december 2019. Foto: SITA/AP

Talianka Sofia Goggiová sa stala v sobotu víťazkou napínavých pretekov v super G žien v rámci Svetového pohár v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi. Goggiová mala v cieli minimálny náskok jednej stotiny pred krajankou Federicou Brignoneovou. S treťou pozíciou sa musela uspokojiť minuloročná víťazka Mikaela Shiffrinová z USA (+0,13).

Slovenka Petra Vlhová v super G neštartovala. Dôvodom je jej nedoliečené zranenie nohy, pre ktoré nemôže poriadne trénovať. V nedeľňajšom paralelnom slalome by sa 24-ročná Liptáčka mala predstaviť, ale jej skúsený taliansky tréner Livio Magoni si netrúfa predpovedať, na čo to môže stačiť.

Je to ako otváranie škatule, keď neviete, čo je vo vnútri. Neviem, ako Petra pôjde. Najväčší problém je, že nemôžeme pravidelne trénovať. Netuším, ako dlho bude trvať toto zranenie,“ poznamenal Magoni.

Ambicióznej Liptáčke momentálne patrí vo Svetovom pohári desiata priečka. Na čele je suverénna Shiffrinová s 532 bodmi. Úvodný paralelný slalom žien tejto sezóny sa v St. Moritzi uskutoční v nedeľu od 13.30 h. Hlavným pretekom bude od 9.45 h predchádzať kvalifikácia.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

  • St. Moritz (Švaj.) – sobota:

super G žien: 1. Sofia Goggiová 1:12,96 min, 2. Federica Brignoneová (obe Tal.) +0,01, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,13, 4. Nicole Schmidhoferová (Rak.) +0,30, 5. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,72, 6. Nina Ortliebová (Rak.) +0,87.

Poradie vo Svetovom pohári (po 6 zo 41 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 532 bodov, 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 261, 3. Federica Brignoneová (Tal.) 241, 4. Corinne Sutterová (Švaj.) 225, 5. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 218, 6. Michelle Gisinová (Švaj.) 207, … 10. Petra Vlhová (SR) 138.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Federica BrignoneováLivio MagoniMikaela ShiffrinováPetra VlhováSofia Goggiová