Gól Michala Handzuša pomohol San Jose k víťazstvu

Nhl san jose

NEW YORK 3. februára (WEBNOVINY) – Iba jediný slovenský hokejista si zvýšil bodovú produktivitu v rámci štvrtkového osemzápasového itinerára stretnutí zámorskej hokejovej NHL.

Skúsený stredný útočník San Jose Michal Handzuš strelil v 5. min úvodný gól v domácom zápase proti Dallasu a prispel k víťazstvu „žralokov“ 5:2. Pre 34-ročného Banskobystričana to bol piaty presný zásah v tejto sezóne a jubilejný 20. bod (bilancia: 5+15).

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 27 14 8 5 2,04 91,8 4

Peter Budaj (Montreal) 7 2 4 1 2,69 91,0 0

Pozn.: Odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty

Z ostatných Slovákov sa tešil z víťazstva iba Andrej Meszároš z Philadelphie, „letci“ zvíťazili nad tímom Nashville 4:1.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára bol síce tradične najvyťaženejším hráčom „medveďov“ (27:48 min), obrovitý obranca však nezabránil domácej prehre s Carolinou 0:3.

Vo štvrtok sa nepresadil ani útočník „jastrabov“ Marián Hossa (pripísal si dva mínusové body), jeho Chicago podľahlo na ľade Edmontonu v gólovej prestrelke 4:8.

Absolútnou hviezdou a hrdinom večera v NHL sa stal v drese Oilers Sam Gagner, ktorý bol pri všetkých ôsmich úspechoch tímu. Dvadsaťdvaročný center strelil štyri góly a k nim pridal rovnaký počet asistencií. Za Montreal nenastúpil brankár Peter Budaj, prednosť dostal Carey Price, ten však nezabránil prehre Canadiens na ľade New Jersey (3:5).

Philadelphia prerušila víťaznú päťzápasovú sériu Nashvillu, jej brankár Iľja Bryzgalov dosiahol 175. triumf v NHL. Flyers sa po čase dočkali 60-minútového duelu, predchádzajúce tri sa rozhodovali až v samostatných nájazdoch. Predators z posledných jedenástich duelov prehrali druhýkrát. Oba tímy urobili v doterajšej histórii medzi sebou viac výmen (17) ako proti sebe odohrali zápasov (16).

Bostonu sa nedarí

Bostonu sa proti Caroline nedarí, prehral s ňou aj štvrtý duel. Brankár Cam Ward mal pri výhre 3:0 celkom 47 úspešných zákrokov, z toho 42 v záverečných 40 minútach. Celkovo dosiahol 19. shutout kariéry, tretí v sezóne a rovnako tretí proti Bruins. Aj napriek úspechom proti obhajcovi Stanleyho pohára však Carolina nepatrí medzi popredné tímy ligy. „Je skvelé, ak zdoláte Boston štyrikrát, ale radšej by som bol prvý v konferencii a štyrikrát prehral s posledným tímom tabuľky,“ povedal kapitán Bruins Eric Staal.

Nulu si pripísal aj brankár Minnesoty Niklas Bäckström, Wild vyhrali v Colorade 1:0. Pre fínskeho gólmana to bol 25. shutout kariéry. Po prehre 1:2 po predĺžení vo Winnipegu našiel tréner Tampy Bay Guy Boucher veľmi rýchlo príčinu neúspechu. Bol ňou český brankár Jets Ondřej Pavelec. „Ich gólman nás vychytal. Mali sme množstvo kvalitných, ale naozaj kvalitných šancí, ale nedokázali sme ho prekonať. Bol to jeho zápas, nedalo sa s tým dnes nič robiť,“ povedal Boucher..

Súboj dvoch najlepších tímov Západnej konferencie vyhrali vo Vancouveri hráči Detroitu 4:3 po samostatných nájazdoch, rozhodujúcim bol zásah Pavla Daciuka. Red Wings vyhrali v rozstrele všetkých šesť tohtosezónnych duelov. „Keď vyhráte pár podobných duelov, získate veľkú sebadôveru. Potom je to pre nás všetkých oveľa jednoduchšie,“ povedal kapitán Red Wings Nicklas Lidström. Detroit vedie po štvrtku pred Vancouverom o štyri body, vyhral deviatykrát z ostatných desiatich zápasov.

San Jose – Dallas 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) – Michal Handzuš (San Jose) 1+0

Góly: 5. HANDZUŠ (Burns, McGinn), 17. Pavelski (J. Thornton, P. Marleau), 35. P. Marleau (Burns, Couture), 37. J. Thornton (Pavelski), 52. Clowe (Couture, Burns) – 33. Ott, 47. Jamie Benn (Larsen, Ott)

Boston – Carolina 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 12. E. Staal (Tlustý, Špaček), 37. T. Ruutu (B. Sutter, A. Stewart), 44. B. Sutter (Nodl)

New Jersey – Montreal 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Góly: 11. Parise (Zubrus, Kovaľčuk), 34. Clarkson (Kovaľčuk, Fayne), 47. Zubrus (Ponikarovskij, Clarkson), 58. Parise (Kovaľčuk, Eliáš), 60. Clarkson (Ponikarovskij, Zubrus) – 5. Desharnais (R. Bourque, Pacioretty), 10. A. Kosticyn (Y. Weber, Leblanc), 22. Darche (Plekanec)

Philadelphia – Nashville 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 16. Simmonds (B. Schenn, Rinaldo), 35. Read, 56. Simmonds (Hartnell, Giroux), 59. Giroux (Jágr, Timonen) – 49. R. Suter (C. Smith, Halischuk)

Tampa Bay – Winnipeg 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 51. Hedman (St. Louis, Stamkos) – 40. Wheeler (Slater, Ladd), 64. Wellwood (Wheeler, Byfuglien)

Colorado – Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 7. Zanon (Heatley, Brodziak)

Edmonton – Chicago 8:4 (0:1, 3:2, 5:1)

Góly: 23. Hall (Gagner), 28. Gagner (Eberle, Sutton), 33. Ryan Whitney (Gagner), 42. Gagner (Ryan Whitney, Eberle), 44. Barker (Sutton, Gagner), 47. Gagner (Hall, Potter), 55. Gagner (Eberle, Hall), 57. Eberle (Gagner, Hall) – 47. Mayers (Hjalmarsson, Kruger), 21. Sharp (P. Kane), 36. Sharp (Toews, Hjalmarsson), 46. Bolland (Kruger, Shaw)

Vancouver – Detroit 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. Kesler (Booth, Bieksa), 51. Burrows (Lapierre), 56. Raymond (S. Salo, H. Sedin) – 6. Cleary (Helm), 34. Hudler (Filppula, Stuart), 53. D. Miller (Cleary, Stuart), rozhodujúci sam. nájazd Daciuk

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraCam WardCarey PriceEric StaalIľja BryzgalovJamie BennĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaMilan KytnárNicklas LidströmPeter BudajTomáš KopeckýZdeno Chára