Golfista Tiger Woods je opäť jednotkou, jasala aj Vonnová

Tiger Woods
Tiger Woods s víťaznou trofejou po turnaji Arnolda Palmera. Foto: SITA/AP

ORLANDO 26. marca (WEBNOVINY) – Tiger Woods je späť na svetovom golfovom tróne. Prvý raz od 30. októbra 2010.

V pondelok svoj návrat potvrdil víťazstvom na pozývacom turnaji Arnolda Palmera (Arnold Palmer Invitational) v Orlande.

Američan zosadil z postu jednotky rebríčka Roryho McIlroya. Na svoj celkovo ôsmy titul z podujatia v Bay Hill si musel počkať do pondelka, pretože nedeľňajšia búrka prinútila organizátorov odložiť zvyšok záverečného štvrtého kola.

Woods v ňom zahral dva údery pod par ihriska a s celkovým náskokom dvoch rán triumfoval pred Angličanom Justinom Rosom. O tretie miesto sa podelili štyria golfisti s 280 údermi na konte. „Darilo sa mi tu. Je to jednoduché. Stačila tvrdá práca a trpezlivosť,“ konštatoval 37-ročný Woods, ktorý za prvenstvo zinkasoval 1,08 milióna amerických dolárov.

Štrnásťnásobný víťaz turnajov kategórie major za čias svojej najväčšej slávy strávil na vrchole poradia rekordných 623 týždňov, ale potom prišli zranenia a dopravná nehoda, ktorá spustila sexuálny škandál o jeho mimomanželských vzťahoch. Strmhlavý pád v rebríčku sa zastavil až na 58. mieste, na ktorom figuroval 11. novembra 2011.

„Prvým krokom hore bolo dať sa zdravotne do poriadku. Odvtedy sa všetko zmenilo k lepšiemu. Za dva uplynulé roky som vyhral na PGA šesť turnajov, čo nebolo zlé,“ konštatoval.

Iba minulý týždeň Woods verejne potvrdil vzťah s alpskou lyžiarkou Lindsey Vonnovou. „Číslo 1!“ reagovala jeho priateľka prostredníctvom sociálnej siete na korunováciu staronového kráľa greenov.

Woods potvrdil, že vedúca priečka pred posledným kolom turnaja mu svedčí. Takúto východiskovú pozíciu si vybudoval 54-krát a 51. raz ju nepremrhal. Celkovo získal svoj 77. triumf na okruhu PGA a historickému rekordérovi Samovi Sneadovi sa priblížil na rozdiel piatich prvenstiev. Títo dvaja golfisti ako jediní v dejinách dokázali jeden turnaj vyhrať osemkrát. Sneadovi sa extrémne darilo na Greater Greensboro Open.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lindsey VonnováTiger Woods