Gólman Staňa sa dočkal, získal trofej najlepšieho brankára

Rastislav staňa
Foto: SITA

BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) – Hokejový brankár Rastislav Staňa sa po dlhých rokoch dočkal ceny pre najlepšieho brankára Slovenska.

Trofej V. Dzurillu za sezónu 2012/13 si prevzal v sobotu večer v Bratislave.

Opora CSKA Moskva i slovenskej reprezentácie bola už niekoľkokrát nominovaná, vždy ju však v ankete Zlatý puk predstihli iní muži s maskou.

„Čakal som dlho, kým som získal toto ocenenie. Mám odžité už svoje roky v reprezentácii. Roky driny sa konečne odzrkadlili. Neviem, k čomu pripísať prelomové obdobie v mojej kariére, snáď je to rodinou a zázemím. Budem sa snažiť, aby sa moje výkony zlepšovali. Som šťastný, že môžem byť najlepší na Slovensku a posnažím sa, aby som získal nejaké ocenenie aj mimo hraníc Slovenska,“ hovoril Rastislav Staňa.

Obrazom: Slávnostný galavečer Zlatý puk 2013

Košický odchovanec sa zaradil medzi najlepších brankárov Kontinentálnej hokejovej ligy. Za sebou má vydarenú sezónu, v ktorej bol jednotkou Slovenska na majstrovstvách sveta. „Som vďačný za poslednú sezónu, aj keď sme v nej nedosiahli na vrchol. Máme sa v čom zlepšovať. Ročník mohol byť aj lepší, ale bol celkom okej,“ tvrdí Rastislav Staňa.

Gólman, ktorý mal v poslednej sezóne 93,9 % úspešnosť zákrokov v KHL, prekvapil na galavečere Zlatý puk spontánnou ďakovnou rečou. V nej sa ospravedlnil aj za všetky inkasované góly. „Bolo to spontánne. Napadlo mi to aj vďaka dokrútke, ktorá predchádzala vyhláseniu. Snažil som sa v reči spomenúť na všetkých, vďaka ktorým som sa dostal na úroveň najlepšieho brankára sezóny na Slovensku,“ tvrdí Staňa a o ospravedlnení doplnil: „Prežívam všetko na ľade. Ak by sme vyhrali majstrovstvá sveta, potom by som sa neospravedlňoval. Prvýkrát som bol na MS ako jednotka. Podal som svoj najlepší výkon, ale nedosiahli sme na vrchol,“ doplnil Rastislav Staňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rastislav Staňa