Gombos neuspel v kvalifikácii Roland Garros, v premiérovom súboji proti Polanskému podľahol

Norbert Gombos
Slovenský tenista Norbert Gombos. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

PARÍŽ 22. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Norbert Gombos nepostúpil do 2. kola kvalifikácie dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži. V utorkovom súboji 1. kola prehral so štrnástkou nasadzovacieho „pavúka“ Kanaďanom Petrom Polanským za 130 minút 6:2, 6:7 (3), 2:6.

Dvadsaťsedemročný Gombos (169. v rebríčku ATP) a o dva roky starší Polansky (125.) sa predtým na tenisovom profiokruhu v súťažnom zápase nestretli.

Bývalý 80. hráč počítačového poradia Gombos sa v minuloročnej edícii Roland Garros rozlúčil až v 3. kole kvalifikácie, keď podľahol krajanovi Jozefovi Kovalíkovi 6:1, 4:6, 3:6. Účasť vo finále kvalifikácie zostáva jeho maximom na antukovom vrchole sezóny.

Gombos je prvým slovenským zástupcom, ktorý nedokázal prejsť cez úvodnú prekážku v kvalifikácii Roland Garros 2018. Do 2. kola už skôr postúpili Andrej Martin, Jozef Kovalík a Martin Kližan. V ženskej kvalifikácii sa predstaví Rebecca Šramková.