Norbert Gombos pri svojom debute na Wimbledone uhral set

Norbert Gombos
Slovenský tenista Norbert Gombos. Foto: archívne, SITA/AP.

LONDÝN 3. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Norbert Gombos prehral za 98 minút 2:6, 6:3, 2:6, 1:6 s rovnako nenasadeným Talianom Andreasom Seppim v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (3. – 16. júla, celková dotácia 31,6 milióna libier, tráva).

Pre 26-ročného rodáka z Galanty to bol absolútny seniorský debut v hlavnej singlovej súťaži na úrovni veľkej štvorky. So Seppim hral prvý raz v kariére.

Zverenec Ladislava Simona v rámci programu NTC Gombos držal v prvom sete krok iba do skóre 2:2. Za stavu 2:4 nevyužil dva brejkbaly v rade. V druhej časti odolal na servise dvom hrozbám vo štvrtom geme, presadil sa na returne v siedmej hre, v ôsmom geme to potvrdil cez manko 15:30 a v deviatej hre z rovnakého skóre ešte raz prerazil podanie Seppiho.

V treťom dejstve však Slovák rýchlo klesol na 0:4 a už sa nedostal nazad. Navyše, vo štvrtom sete si síce na servise poradil so skóre 15:40 v otváracom geme, ale prišiel o podanie v tretej aj piatej hre a súper už neváhal. Taliansky osemfinalista Wimbledonu 2013 Seppi bude v 2. kole čeliť Juhoafričanovi Kevinovi Andersonovi.

Skúsený 33-ročný Seppi figuruje na 97. priečke v singlovom renkingu ATP, v minulosti bol aj na 18. mieste. Daviscupový reprezentant SR Gombos je na 93. pozícii, čím o štyri posty zaostáva za svojím osobným rekordom.

Zo Slovákov sa v 1. kole v britskej metropole ešte predstaví Martin Kližan, v utorok vyzve Srba Novaka Djokoviča nasadeného ako druhého.