Gombos zvládol drámu, vyhral sparťanský turnaj v Prahe

Norbert Gombos
Slovenský reprezentant Norbert Gombos počas druhého zápasu prvého dňa v rámci stretnutia 1. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára mužských reprezentačných družstiev 2015 Slovensko - Slovinsko. Bratislava, 6. marec 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

PRAHA 13. júna (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Norbert Gombos triumfoval na turnaji ATP Challenger Tour Sparta Prague Open v Prahe (dotácia 42 500 eur, antuka), keď v sobotňajšom finále zdolal v premiérovom vzájomnom súboji Španiela Alberta Montanesa po veľkej dráme za 200 minút 7:6 (5), 5:7, 7:6 (2).

Dvadsaťštyriročný rodák z Galanty využil v tajbrejku tretieho setu svoj piaty mečbal, o svojom celkovom víťazstve mohol rozhodnúť už za stavu 6:5 na príjme, ne nezužitkoval štyri príležitosti na ukončenie zápasu.

„Pri mečbaloch za stavu 6:5 Albert veľmi dobre zaservíroval a bolo to naozaj tesné. Ale som rád, že som ten záverečný tajbrejk zahral výborne a bez chýb,“ citoval Gombosa portál myjsmetenis.cz.

„Už v druhom sete som trochu cítil únavu, ale napokon som to prekonal, pretože som vedel, že to je finále a jednoducho nie je možné to len odchodiť. Samozrejme, hecoval som sa a snažil som sa hrať čo najlepší tenis, pretože v závere druhého setu bolo vidieť, že Albert sa už horšie pohybuje a nechce sa mu chodiť do dlhších výmen,“ dodal Norbert Gombos.

Pre Gombosa ide o druhý titul na challengrovom okruhu, prvýkrát sa tešil v marci vo francúzskom Cherbourgu, predtým vo finálových súbojoch štyri razy neuspel. Gombos, ktorý sa predstaví aj na challengrovom turnaji v Poprade, získal za triumf v Prahe prémiu 6150 eur a 90 bodov do rebríčka singlistov.

Dvojhra – finále:

Norbert Gombos (SR-2) – Albert Montanes (Šp.-6) 7:6 (5), 5:7, 7:6 (2) za 200 minút