Gombosa čaká na olympiáde v Tokiu Giron z USA, Klein si zmeria sily s Austrálčanom Duckworthom

Norbert Gombos, tenis
Slovenský tenista Norbert Gombos. Foto: archívne, SITA/AP

Slovenskí tenisti na olympijských hrách v japonskom Tokiu už poznajú mená svojich súperov v úvodných stretnutiach.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 

Tenisové súťaže pod piatimi kruhmi sa začnú už v sobotu 24. júla, teda deň po oficiálnom otvorení prestížneho podujatia. Slovensko má zastúpenie iba medzi mužmi.

V prvej štvrtine „pavúka“

V dvojhre mužov sa Norbert Gombos nachádza v prvej štvrtine „pavúka“ a v 1. kole bude čeliť Američanovi Marcosovi Gironovi. V prípade úspechu v úvodnom súboji čaká na slovenského tenistu duel proti víťazovi duelu medzi piatym nasadeným Rusom Andrejom Rubľovom a domácim Keiom Nišikorim. Lukáš Klein figuruje v singlovej súťaži v tretej štvrtine a jeho súperom bude austrálsky tenista James Duckworth.

Ak Slovák uspeje, o osemfinále bude bojovať s postupujúcim z iného rusko-japonského duelu Karen ChačanovJošihito Nišioka. V mužskom singli najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič ako svetová jednotka nastúpi proti Hugovi Dellienovi z Bolívie, dvojka „pavúka“ Rus Daniil Medvedev si zmeria sily s Kazachom Alexandrom Bublikom.

Hra proti Rusom

Vo štvorhre mužov slovenský pár Filip Polášek, Lukáš Klein nie je medzi nasadenými dvojicami. Štvrtkový žreb ich zaradil do hornej polovice a v 1. kole im prisúdil štvrtú nasadenú ruskú dvojicu Aslan Karacev, Daniil Medvedev.

Medzi ženami v dvojhre svetová jednotka Austrálčanka Ashleigh Bartyová nastúpi v úvode proti Španielke Sare Sorribesovej Tormovej, druhá nasadená domáca Naomi Osaková vyzve Číňanku Čeng Saj-saj.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej RubľovAshleigh BartyováAslan KaracevDaniil MedvedevFilip PolášekJames DuckworthJošihito NišiokaKaren ChačanovKei NišikoriLukáš KleinMarcos GironNaomi OsakováNorbert GombosNovak Djokovič