Gombosa povedie v novej sezóne Tóth, v minulosti trénoval aj Hrbatého

Norbert Gombos
Slovenský tenista Norbert Gombos. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenského tenistu Norberta Gombosa povedie v novej sezóne v pozícii trénera Tibor Tóth. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to potvrdil generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška. Sezónu 2018 začal Gombos na 132. mieste a ukončil ju na 271. priečke.

Najlepším výsledkom 28-ročného Gombosa bola v roku 2018 účasť v semifinále na challengerovom turnaji v kanadskom meste Granby. Niekdajší 80. hráč počítačového poradia Gombos sa na tohtoročnom Wimbledone prebojoval po predošlých neúspešných pätnástich pokusoch z kvalifikácie do hlavnej sútaže na turnajoch veľkej štvorky.

V 1. kole následne nestačil na neskoršieho finalistu Juhoafričana Kevina Andersona. Tóth, v minulosti osobný tréner Dominika Hrbatého, pôsobí od decembra 2017 na poste trénera Slovákov v Davisovom pohári tenisových reprezentačných družstiev mužov. Hráča TK Slávia STU Bratislava a programu Národného tenisového centra Gombosa viedol počas tohtoročnej sezóny Ladislav Simon.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominik HrbatýIgor MoškaNorbert GombosTibor Tóth