Good Angels sa prihlásili do Euroligy, plánujú sa posilniť

Good Angels majú dvanásty titul
Dvanásty extraligový titul v klubovej histórii získali basketbalistky Good Angels Košice, keď zdolali na domácej pôde Piešťanské Čajky 74:59. (Košice, 8. apríl 2015) Foto: SITA/Jozef Jarošík

KOŠICE 17. júna (WEBNOVINY) – Slovenský ženský basketbalový majster Good Angels Košice naďalej bude štartovať v prestížnej Eurolige. „Nebolo to vôbec jednoduché rozhodovanie. Riziká s ním spojené momentálne značne prevyšujú potenciálny prínos. Táto prestížna súťaž sa však za uplynulé roky stala jedným zo symbolov nielen košického basketbalu a nemali sme to srdce opustiť ju,“ uviedol na klubovom webe generálny manažér Daniel Jendrichovský.

Kostru košického družstvá budú v nasledujúcom ročníku tvoriť slovenské hráčky. Istá je pätica Zuzana Žirková, Barbora Bálintová, Žofia Hruščáková, Beáta Janoščíková a Martina Kiššová, teda všetko dievčatá, ktoré úspešne reprezentujú Slovensko v týchto dňoch na majstrovstvách Európy v Maďarsku.

Netajíme sa záujmom o návrat Anky Jurčenkovej pod náš kôš, pod ktorým z nej vyrástla skutočne kvalitná pivotka. Osobne mi v minulej sezóne imponovalo herné vystupovanie i tréningový prístup v podaní Teji Oblakovej a práve hráčky s takýmto charakterom by sme chceli získať do našich radov. Pokúsime sa angažovať aj dve kvalitné Američanky, no pri ich výbere budeme trpezliví,“ predznamenal Jendrichovský.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel JendrichovskýZuzana Žirková
Firmy a inštitúcie Good Angels Košice