Google je na strane spoločnosti Huawei. Chce, aby aj naďalej využíval plnú verziu Androidu

Woman 3083379_960_720.jpg

Kauza Huawei ostáva naďalej horúcou témou. Zákaz spolupráce s americkými firmami nabral nový rozmer, pretože sa na stranu Huawei postavil samotný Google. 

Kauza Huawei : máme sa v skutočnosti čoho obávať?

Rozhodnutie vlády Spojených štátov amerických, ktoré spôsobilo presunutie čínskej spoločnosti Huawei na čiernu listinu a odstrihlo ju od spolupráce s Google sa začína opäť zaujímavo vyvíjať. Nakoniec možno Spojené štáty americké od tlaku ustúpia, no momentálne sa do celej záležitosti zapojil samotný gigant, spoločnosť Google.

Predstavitelia spoločnosti Googlu mali podľa denníku Financial Times kontaktovať Biely dom. Hlavným dôvodom sťažnosti bol fakt, že odstrihnutie čínskeho technologického gigantu od plnej verzie Androidu môže znamenať bezpečnostné riziko aj pre USA. Prerušením stykov so spoločnosťou Huawei sa naskytá priestor pre vznik dvoch verzií operačného systému Android – pôvodnej, plnej verzii, ale aj hybridnej, na ktorej údajne už čínska spoločnosť pracuje.

Hybridná verzia  Androidu by nemala byť podľa Googlu dostatočne odolná voči potencionálnym útokom hackerov, na rozdiel od plnohodnotnej verzie od Google, vrátane služby Google Play.

Woman 801872_960_720.jpg
https://pixabay.com/photos/woman-person-business-professional-801872/
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Google+Huawei