Google tvorí 13 emotikonov, ktoré reprezentujú pracujúce ženy

Emoji_emotikon.jpg

Ak používaš emotikony, pravdepodobne si si všimol, že ženy sú tam zastúpene len tromi „úlohami“, sú zobrazované ako nevesty, princezné a tanečnice. Aj keď sú pekné, takýto obmedzený výber sa rýchlo opozerá.

Štyria zamestnanci spoločnosti Google navrhli plán, ako napraviť nerovnováhu medzi emotikonami, ktoré zobrazujú ženy a medzi tými, ktoré zobrazujú mužov. Tých mužských je totiž podstatne viac.

Navrhujú vydať 13 nových ženských emotikonov, ktoré budú „lepšie odrážať kľúčovú úlohu žien vo svete“.

„Bez ohľadu na to, kde sa pozriete, ženy sa stávajú viditeľnejšie a získavajú uznanie ako nikdy predtým,“ napísali zamestnanci Googleu. „Nie je čas na to, aby emotikony odrážali skutočnosť, že ženy zohrávajú kľúčovú úlohu vo všetkých oblastiach života a v každej profesii?“

Pokiaľ budú emotikony schválené konzorciom, ktoré vyvíja a podporuje štandardy internacionalizácie softvéru, mohli by sa do portfólia dostať emotikony pracujúcich žien vrátane lekárky, robotníčky, vedkyne, hudobníčky atď.

Hoci je cieľom návrhu zachytiť ženy v kľúčových odvetviach hospodárstva, postavy budú mať zodpovedajúci mužský emotikon. Podľa vyjadrenia spoločnosti Google, návrh je určený „na podporu tvorby a štandardizáciu nových profesijných emotikonov špecificky zameraných na zvýšenie zastúpenia žien“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Google+