Google zverejnil najvyhľadávanejše destinácie Slovenska

Bojnický zámok
Bojnický zámok Foto: SITA/Michal Miartuš

BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších cieľových slovenských destinácií na Mapách Google. Vôbec najčastejšie vyhľadávanou kultúrnou alebo prírodnou pamiatkou je Spišský hrad.

Za ním nasledujú Bojnický zámok, Slovenský raj, hrad Červený Kameň a Demänovská jaskyňa slobody. Desiatku najvyhľadávanejších kultúrnych a prírodných pamiatok uzatvárajú Bratislavský hrad, Dobšinská ľadová jaskyňa, Belianska jaskyňa, Roháče – Spálená dolina a Oravský hrad.

Najvyhľadávanejšie sú aj dve slovenské zoo

Prvé miesto v obdobnom rebríčku v kategórii zábava a oddych patrí aquaparku Tatralandia. Ďalšie priečky obsadili Letisko M. R. Štefánika, Jasná Nízke Tatry, Slovakia Ring, Zimný štadión Ondreja Nepelu, Letisko Košice, Zoo Bojnice, Aquapark Oravice – Termy Orawice – Meander Thermal, Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra a Zoo Bratislava.

Zoznamu najpopulárnejších Street View záberov Slovenska v špeciálnych zbierkach na Mapách Google zase vládne Popradské pleso. Do rebríčka sa dostali aj aquapark Tatralandia, Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Jazierka lásky, Spišský hrad, Zoo Bojnice, Bardejov, Gino Paradise Bešeňová a Kúpele Piešťany.

Spoločnosť Google rozšírila špeciálne zbierky Street View o ďalšie panoramatické zábery miest na Slovensku. Pri snímaní krajiny opäť využili špeciálny Street View batoh, takzvaný Trekker, s ktorým sa vydali do Veľkej Fatry, Malej Fatry, Slovenského krasu, Pienin, Polonín i Muránskej planiny.

Google snímal aj interiéry

V interiéroch na snímanie použili špeciálny Street View vozík, takzvaný Trolley, vďaka ktorému si budú môcť používatelia pozrieť aj expozície Trenčianskeho múzea, vrátane Trenčianskeho hradu a Draškovičovho kaštieľa v Čachticiach, ale aj Slovenského technického múzea v Košiciach, vrátane Múzea kinematografie rodiny Schusterovej či Múzea letectva.

Záujemcovia si prostredníctvom Street View môžu prehliadnuť už aj drevený evanjelický artikulárny kostol v Kežmarku, ktorý je zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem toho si môžu popozerať Hrad Branč, Štátne divadlo Košice, Banskobystrickú kalváriu, evanjelický kostol Svätý Kríž – Lazisko, zoologickú záhradu v Spišskej Novej Vsi, Zlaté piesky, Baťov kanál či kúpalisko Jazero v Košiciach.

Rebríček najvyhľadávanejších cieľových destinácií na Slovensku v kategórii prírodné krásy a kultúrne pamiatky na Mapách Google:

1. Spišský hrad

2. Bojnický zámok

3. Slovenský raj

4. hrad Červený Kameň

5. Demänovská jaskyňa slobody

6. Bratislavský hrad

7. Dobšinská ľadová jaskyňa

8. Belianska jaskyňa

9. Roháče – Spálená dolina

10. Oravský hrad

Rebríček najvyhľadávanejších cieľových destinácií na Slovensku v kategórii zábava a oddych Mapách Google:

1. aquapark Tatralandia

2. Letisko M. R. Štefánika

3. Jasná Nízke Tatry

4. Slovakia Ring

5. Zimný štadión Ondreja Nepelu

6. Letisko Košice

7. Zoo Bojnice

8. aquapark Oravice – Termy Orawice – Meander Thermal

9. Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra

10. Zoo Bratislava

Rebríček najpopulárnejších Street View záberov Slovenska v špeciálnych zbierkach na Mapách Google:

1. Popradské pleso

2. Aquapark Tatralandia

3. Vysoké Tatry

4. Nízke Tatry

5. Jazierka lásky

6. Spišský hrad

7. ZOO Bojnice

8. Bardejov

9. Gino Paradise Bešeňová

10. Kúpele Piešťany

Informácie agentúre SITA poskytla Dáša Tkáčová zo spoločnosti Grayling.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie GoogleGoogle+