Grafiťáci pred majstrovstvami menia tvár Bratislavy i Košíc

Trnavské mýto
Znehodnotené priestory podchodu na Trnavskom mýte získali nový, moderný vzhľad. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 26. apríla (WEBNOVINY) – Steny poškodeného a znehodnoteného podchodu na Trnavskom mýte v Bratislave od uplynulého víkendu zdobia stovky grafitových náterov, ktoré urobili „grafiťáci“ z celého Slovenska. Ako agentúru SITA informoval hovorca bratislavského primátora Ľubomír Andrassy, podchod tak získal nový a moderný vzhľad, takže fanúšikovia hokeja budú môcť k štadiónu prechádzať prívetivým prostredím, ktoré dýcha modernou i férovým hokejovým životom. Súčasná podoba podchodu je podľa Andrassyho výsledkom spolupráce mesta Bratislava a spoločnosti Orange.

Zmena podchodu na Trnavskom mýte pred majstrovstvami sveta

Mesto Bratislava podľa Andrassyho štyri dni pred svetovým šampionátom finišuje s aktivitami, ktoré prispeli k vyčisteniu verejných priestranstiev v okolí železničných a autobusových staníc či širšieho okolia Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Dnes popoludní živými kvetmi vyzdobia Kamenné námestie, priestor pri Starej tržnici. Symbolickou bodkou za aprílovými dobrovoľníckymi aktivitami bude štvrtkové ráno, keď okolie Trnavského mýta v smere k zimnému štadiónu budú čistiť mladí Bratislavčania spoločne s primátorom Milanom Ftáčnikom, príslušníkmi mestskej polície a moderátormi Telerána TV.

Grafiťáci ozdobili košický amfiteáter na Severe

Košický amfiteáter postupne mení svoju tvár. Niektoré časti fasády a plot už pomaľovali grafiťáci. Ako informovala projektová manažérka Veronika Luczy, areál už bol niekoľkokrát vyzametaný, sedačky umyjú vo štvrtok. Na javisku už začali stavať scénu. Pár dní pred začiatkom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji finišuje s prípravami aj košický Sever. „Pred pár dňami nám grafiťáci namaľovali plot a jednu fasádu pod javiskom, natreli sme všetky zábradlia, postavili stožiare na vlajky, upravili sme premietaciu miestnosť, ktorá bude slúžiť ako zázemie pre stávkovú kanceláriu,“ povedala Luczy.

„Celkovo sa na maľovaní plota a jednej fasády podieľalo 20 ľudí. Najviac boli využite odtiene modrej a sivej farby. Grafiťáci nazvali svoje dielo „Predmajstrovský graffitti jam na amfiku“, informovala Veronika Luczy. Na plote sa nachádza slovenský znak, rôzne názvy a z jednej strany je aj maskot šampionátu Gooly.

Úpravou prešlo aj samotné javisko. „Vymenili sme pár prehnitých dosiek a v tejto chvíli tam už stojí veľká strecha, pod ktorú bude nainštalovaná najväčšia veľkoplošná obrazovka v Košiciach s rozmermi 7 x 4 metre,“ dodala Veronika Luczy.

Brány Hokejového mestečka Košice – Sever 2011 otvoria v piatok 29. apríla o 12:00. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Košického samosprávneho kraja a viceprezident majstrovského HC Košice Zdenko Trebuľa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír AndrassyZdenko Trebuľa