Grammy sa stali druhou najkomentovanejšou udalosťou roka

Gotye
Hudobník Gotye sa preslávil hitom Somebody That I Used to Know s hosťujúcou novozélandskou speváčkou Kimbrou. Za túto skladbu získal ocenenie v prestížnej kategórii Nahrávka roka. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – Nedeľňajšie udeľovanie hudobných cien Grammy sledovalo v Spojených štátoch amerických 28,37 milióna ľudí. Informovala o tom štatistická spoločnosť Nielsen.

Ide o prepad v porovnaní s vlaňajškom, kedy ceremoniál po nečakanom úmrtí Whitney Houston sledovalo 39 miliónov Američanov, no celkovo druhé najvyššie číslo od roku 1993, kedy na galavečere dominoval britský muzikant Eric Clapton.

Obrazom: Červený koberec Grammy

Grammy sa v komentároch na sociálnych sieťach objavilo viac ako 18-miliónkrát, čo znamená že toto udeľovanie zlatých gramofónikov sa stalo priebežne druhou najkomentovanejšou udalosťou roka, hneď po Super Bowle.

Udeľovanie cien Grammy tento rok nemalo jednoznačného víťaza. Po tri gramofóniky v Los Angeles získalo až päť interpretov – The Black Keys, Jay-Z, Kanye West, Gotye a Skrillex. Album roka však nahrala a vydala britská formácia Mumford & Sons, ktorá sa presadila s druhou štúdiovkou Babel. Austrálsko-belgický hudobník Gotye, ktorý sa preslávil hitom Somebody That I Used to Know s hosťujúcou novozélandskou speváčkou Kimbrou, za túto skladbu získal ocenenie v prestížnej kategórii Nahrávka roka.

Video: Vystúpenie Justina Timberlakea

https://www.youtube.com/watch?v=vUT_e92onfY

Informácie pochádzajú z webovej stránky billboard.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eric ClaptonKanye WestWhitney Houston