Grécko bude mať nového ministra zahraničných vecí, na poste nahradí Tsiprasa

Alexis Tsipras, George Katrougalos
Grécky premiér Alexis Tsipras (vpravo) hovorí k budúcemu ministrovi zahraničných vecí Georgeovi Katrougalovi (vľavo) počas parlamentnej schôdze, Atény, Grécko, 8. február 2019. Foto: SITA/AP

ATÉNY 15. februára (WebNoviny.sk) – Grécko bude mať nového ministra zahraničných vecí, ktorým sa v pondelok po zložení sľubu stane doterajší námestník tohto ministerstva George Katrougalos.

V piatok to v Aténach oznámil hovorca gréckej vlády Dimitris Canakopoulos. Niekoľko posledných mesiacov vykonával funkciu ministra zahraničných vecí grécky premiér Aléxis Tsípras.

Ako však v piatok uviedol hovorca vlády, po tom, čo sa podarilo dosiahnuť a v oboch krajinách prijať dohodu o premenovaní susedného Macedónska na Severné Macedónsko, „premiér už ďalej nepovažuje za potrebné mať ministerstvo zahraničných vecí pod sebou“.

Súčasťou zmien v gréckej vláde, o ktorých v piatok informoval jej hovorca, bude aj vymenovanie nových námestníkov ministerstiev zahraničných vecí, práce, infraštruktúry a migrácie, ktorí nastúpia do úradu tiež v pondelok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aléxis TsíprasGeorge Katrougalos