Grécko predstaví nové opatrenia, chce podporiť investorov

Grécko
Foto: Ilustračné, SITA/AP

ATÉNY 27. marca (WEBNOVINY) – Grécko predstaví opatrenia, ktoré majú zvýšiť daňové príjmy a podporiť investorov. Tieto kroky budú súčasťou zoznamu reforiem, ktoré majú Aténam pomôcť dosiahnuť dohodu s veriteľmi začiatkom budúceho týždňa. Grécka vláda o tom informovala vo štvrtok.

„Verím, že začiatkom budúceho týždňa budeme mať dohodu o balíku reforiem, ktoré navrhuje grécka vláda, a taktiež dohodu týkajúcu sa financovania,“ povedal minister hospodárstva George Stathakis pre stanicu Antenna TV.

Pre grécku vládu je otázka reforiem citlivou témou, keďže vládny kabinet premiéra Alexisa Tsiprasa prisľúbil voličom koniec úsporných opatrení.

Zoznam reforiem by sa mal zaviesť do praxe do júna. Popri zvyšovaní daňových príjmoch a zlepšeniu dôvery investorov budú na zozname aj opatrenia, ktoré majú zvýšiť efektívnosť súdnictva. Vyhlásil to vo štvrtok hovorca gréckej vlády Gabriel Sakellaridis.

Malo by Grécko ostať v eurozóne?

Napriek tlaku na uskutočnenie penzijnej reformy zo strany európskych veriteľov, vláda podľa Sakellaridisa neplánuje zvyšovať vek odchodu do dôchodku na 67 rokov.

Grécky vládny predstaviteľ už skôr informoval agentúru Reuters, že súčasťou zoznamu bude časový plán zavádzania reforiem a taktiež analýza nákladov a výnosov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom