Grécko pyká za zlyhanie EÚ, tvrdí Georgiós Papandréou

Papandreou sa hral v Nemecku s kačičkou
Bývalý grécky premiér Giorgos Papandreou sa hrá s kačičkou počas svojho prejavu na stretnutí nemeckej Strany zelených v meste Kiel. Foto: SITA/AP Photo/dapd/Markus Hibbeler

WASHINGTON 5. decembra (WEBNOVINY) – Bývalý grécky premiér Georgiós Papandréou v nedeľňajšom rozhovore pre americkú stanicu CNN poukázal na zlyhanie Európskej únie, ktoré z veľkej časti zapríčinilo ťažkú pozíciu, v akej sa dnes jeho vlasť nachádza.

Papandréou vyjadril názor, že ak by ratingové agentúry a kontrolné mechanizmy únie pozornejšie monitorovali členské krajiny, dlhová kríza by nemohla prerásť do takých veľkých rozmerov. Podľa neho si totiž jeho predchodcovia na premiérskom poste neuvedomovali vážnosť situácie.

„Ak by bol silnejší monitoring Európskej únie a ratingových agentúr smerom k členským krajinám, nemusel som ako premiér zdediť krajinu s deficitom šplhajúcim sa k 16 percentám a dlhom takmer dvojnásobným v porovnaní s predchádzajúcou vládou. Preto si myslím, že monitoring je dôležitý. Práve teraz za to pykáme. A mnohí Gréci nespravodlivo platia, pretože platia za veci, za ktoré neboli zodpovední,“ povedal dnes už bývalý líder juhoeurópskej krajiny.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Geórgios Papandréou