Grécko zrušilo povinnú karanténu pre cestujúcich z EÚ, hoci stále rastie počet nakazených

Grécko
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Grécko v pondelok zrušilo povinnú karanténu pre cestujúcich z väčšiny európskych štátov a ďalších krajín. Vláda v Aténach chce na budúci mesiac napriek zložitej pandemickej situácii otvoriť turistickú sezónu. Povinnosť absolvovania sedemdňovej karantény odpadá cestujúcim leteckou dopravou zo všetkých členských štátov Európskej únie, USA, Veľkej Británie, Spojených arabských emirátov, Srbska a Izraela.

Podmienkou je predložiť vakcinačný certifikát alebo negatívny PCR test starý najviac 72 hodín. Oznámil to grécky úrad pre civilné letectvo. Medzi európskymi štátmi, ktoré nie sú členmi EÚ, sú od karantény oslobodené aj Island, Lichtenštajnsko, Nórsko a Švajčiarsko.

Viac o téme: Koronavírus

Hovorkyňa gréckej vlády Aristotelia Peloniová označila nové pravidlá za „pilotné opatrenie“ v čase, keď Grécko otvára ďalšie časti svojej ekonomiky. Upozornila, že na zahraničných turistov sa budú vzťahovať vnútroštátne cestovné obmedzenia.

Po rozsiahlych obmedzeniach zavedených začiatkom novembra v Grécku stále platí čiastočný lockdown. Krajina bojuje s rastúcim počtom infekcií v mestských oblastiach, v dôsledku čoho jednotky intenzívnej starostlivosti fungujú na hraniciach svojich možností.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom