Grécky minister financií Rápanos rezignoval

Vassilís Rápanos
Vassilís Rápanos Foto: SITA/AP

ATÉNY 25. júna (WEBNOVINY) – Nový grécky minister financií Vassilís Rápanos v pondelok rezignoval. Stalo sa tak po tom, čo niekoľko dní strávil chorý v nemocnici, informovala premiérova kancelária.

Rápanos zaslal premiérovi Antonisovi Samarásovi list, v ktorom oznámil svoj odchod, pričom ten jeho rezignáciu prijal.

Šesťdesiatštyriročného Rápanosa previezli do nemocnice v piatok predtým, než sa stihol oficiálne ujať svojej funkcie. Sťažoval sa na bolesti brucha, nevoľnosť a závraty. Podľa gréckych médií je jeho zdravie dlhodobo podlomené.

Rápanos v piatok v dôsledku preťaženia organizmu odpadol a museli ho preto urýchlene hospitalizovať. Príčinu jeho zhoršeného zdravia však nešpecifikovali a podľa posledných informácií je jeho stav už stabilizovaný.

Zdravotné problémy má aj samotný Samarás, ktorého takisto hospitalizovali. Diagnostikovali mu totiž vychýlenú sietnicu a v sobotu preto bude musieť podstúpiť operáciu.

Grécko má novú vládu na čele so Samarásom od štvrtka, keď sa skončila dvojmesačná politická kríza spôsobená volebným patom. Jednou z hlavných úloh novej vlády bude vyjednanie zmeny niektorých tvrdých opatrení, ktorých zavedenie je podmienkou na to, aby Gréci aj naďalej mohli čerpať záchranné úvery poskytnuté Európskou úniou a Medzinárodným menovým fondom. Za najdôležitejšieho člena vlády preto považovali práve Rápanosa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vassilís Rápanos