Greguš síce gólom prispel k výhre FC Kodaň v 3. predkole Ligy majstrov, no zápas nedohral

Ján Greguš
Zľava: Miroslav Káčer z MŠK Žilina, Tom Hogli z FC Kodaň, Yusuf Otubanjo z MŠK Žilina a Ján Greguš z FC Kodaň počas 1. zápasu 2. predkola Ligy majstrov 2017/2018 medzi MŠK Žilina (SR) - FC Kodaň (Dánsko) Foto: archívne, SITA
  • aktualizované 2. augusta, 22:55

BRATISLAVA 2. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Ján Greguš prispel k postupu FC Kodaň do play-off Ligy majstrov 2017/2018.

Dánsky klub, ktorý vyradil MŠK Žilina, prešiel v 3. predkole cez macedónsky Vardar Skopje. Po prehre 0:1 u súpera zvíťazil doma 4:1, pričom skóre otvoril v 2. min utešenou strelou spoza šestnástky Greguš. Slovenský stredopoliar nedohral odvetné stretnutie, keď v 71. min musel po druhej žltej karte predčasne opustiť ihrisko.

K účasti v hlavnej súťaži LM je bližšie aj Slavia Praha. Mužstvo z Edenu síce prehralo na pôde bieloruského BATE Borisov 1:2, ale vďaka gólu, o ktorý sa tesne pred prestávkou postaral hlavičkou Milan Škoda, idú ďalej „zošívaní“. Doma totiž vyhrali 1:0. Slovák Dušan Švento zasiahol do hry od 70. min.

Naopak, play-off LM bude bez Viktorie Plzeň, ktorá nádejný výsledok z pôdu rumunského FCSB (2:2) nezužitkovala a na svojom štadióne prehrala 1:4, pričom v druhom polčase za ešte „postupového“ stavu 1:1 trikrát inkasovala v priebehu ôsmich minút. V nevydarenom dueli dostali príležitosť v drese českého tímu Slováci Patrik Hrošovský a Marek Bakoš, ktorý nastúpil v 77. min.

Liga majstrov 2017/2017

• odvetné zápasy 3. predkola

MAJSTROVSKÁ VETVA
Ludogorec Razgrad (Bul.) – Hapoel Beer Ševa (Izr.) 3:1 (2:0) – prvý zápas 0:2, do play-off LM postúpil Hapoel Beer Ševa, v play-off EL sa predstaví Ludogorec
Góly: 9. a 33. Wanderson, 56. Marcelinho – 61. Ghadir, ČK: 90.+ Marceliho – 88. Ohana

FH Hafnarfjördur (Isl.) – NK Maribor (Slovin.) 0:1 (0:0) – prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpil Maribor, v play-off EL sa predstaví Hafnarfjördur
Gól: 90.+ Tavares

FC Kodaň (Dán.) – Vardar Skopje (Maced.) 4:1 (2:1) – prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpila Kodaň, v play-off EL sa predstaví Vardar
Góly: 2. Greguš, 26. Barseghjan (vlastný), 75. Santander, 88. Sotiriou (z pok. kopu) – 19. Nikolov, ČK: 71. Greguš (Kodaň) po 2. ŽK
Ján Greguš (Kodaň) hral do 71. min, keď dostal červenú kartu, v 2. min skóroval.

BATE Borisov (Biel.) – Slavia Praha (ČR) 2:1 (1:1)– prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpila Slavia, v play-off EL sa predstaví Borisov
Góly: 5. Signevič, 46. Stasevič – 44. Škoda
Dušan Švento (Slavia) nastúpil v 70. min.

APOEL Nikózia (Cyp.) – Viitorul Konstanca (Rum.) 4:0 po predĺžení (1:0, 0:0)– prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpil APOEL, v play-off EL sa predstaví Viitorul Konstanca
Góly: 54. Carlao, 93. Merkis, 94. De Camargo, 105.+ Efrem

Olympiakos Pireus (Gréc.) – Partizan Belehrad (Srb.) 2:2 (1:1) – prvý zápas 3:1, do play-off LM postúpil Olympiakos, v play-off EL sa predstaví Partizan
Góly: 22. Carcela-González, 51. Fortunis – 33. Soumah, 85. Djurdjevič

Legia Varšava (Poľ.) – FC Astana (Kaz.) 1:0 (0:0)– prvý zápas 1:3, do play-off LM postúpila Astana, v play-off EL sa predstaví Legia
Gól: 76. Czerwiňski

HNK Rijeka (Chor.) – Red Bull Salzburg (Rak.) 0:0 – prvý zápas 1:1, do play-off LM postúpil Salzburg, v play-off EL sa predstaví Rijeka

Rosenborg Trondheim (Nór.) – Celtic Glasgow (Škót.) 0:1 (0:0) – prvý zápas 0:0, do play-off LM postúpil Celtic, v play-off EL sa predstaví Rosenborg
Gól: 69. Forrest

NEMAJSTROVSKÁ VETVA
CSKA Moskva (Rus.) – AEK Atény (Gréc.) 1:0 (0:0)– prvý zápas 2:0, do play-off LM postúpil CSKA Moskva, v play-off EL sa predstaví AEK Atény
Gól: 74. Natcho

Istanbul Basaksehir (Tur.) – Club Bruggy (Belg.) 2:0 (2:0)– prvý zápas 3:3, do play-off LM postúpil Basaksehir, v play-off EL sa predstaví Club Bruggy
Góly: 7. Adebayor, 34. Višča

Viktoria Plzeň (ČR) – FCSB (Rum.) 1:4 (0:1)– prvý zápas 2:2, do play-off LM postúpil FCSB, v play-off EL sa predstaví Plzeň
Góly: 64. Krmenčík – 27. Balasa, 71. Teixeira, 76. Tanase, 79. Alibec, ČK: 89. Krmenčík (Plzeň)
Patrik Hrošovský odohral celý duel a v 73. min videl žltú kartu, Marek Bakoš nastúpil v 77. min a o päť minút neskôr dostal ŽK.

Young Boys Bern (Švaj.) – Dynamo Kyjev (Ukr.) 2:0 (1:0)– prvý zápas 1:3, do play-off LM postúpil Bern, v play-off EL sa predstaví Dynamo Kyjev
Góly: 13. Hoarau (z pok. kopu), 89. Lotomba

Ajax Amsterdam (Hol.) – OGC Nice (Fr.) 2:2 (1:1) – prvý zápas 1:1, do play-off LM postúpilo Nice, v play-off EL sa predstaví Ajax
Góly: 26. Van de Beek, 57. Sánchez – 3. Souquet, 79. Marcel