Greta Thunbergová vyzvala na Deň Zeme svetových lídrov, aby spolupracovali a počúvali vedcov

Greta Thunberg
Švédska ekoaktivistka Greta Thunbergová počas videokonferencie s vedcom Johanom Rockströmom. Foto: Jessica Gow/TT News Agency/AP

Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová vyzvala svetových lídrov, aby spolupracovali a počúvali vedcov. Sedemnásťročná Švédka poznamenala, že klimatická kríza „možno nie je taká akútna ako kríza spôsobená koronavírusom, avšak musíme sa ňou zaoberať teraz, inak sa stane nezvratnou“.

Viac o téme: Koronavírus

Pandémiu koronavírusu zároveň označila za „tragédiu“. Podľa jej názoru by mali svetoví lídri odložiť vzájomné nezhody a prijať rozhodnutia, ktoré „môžu byť z dlhodobého hľadiska nevyhnutné“.

Mladá Švédka o pandémii koronavírusu a životnom prostredí hovorila v stredu prostredníctvom videokonferencie s profesorom a medzinárodne uznávaným vedcom v oblasti environmentalistiky Johanom Rockströmom pri príležitosti 50. výročia celosvetovej kampane Deň Zeme.

Mnohé veľké mestá sa vďaka zákazom vychádzania súvisiacim s pandémiou z veľkej miery zbavili smogu. Metropoly zaznamenali v porovnaní s uplynulým rokom výrazné zníženie škodlivých emisií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Greta ThunbergJohan Rockström