Luka Modrič, Real Madrid
1
Hráč Luka Modrič z Realu Madrid, vľavo, strieľa počas zápasu La Ligy proti Rayo Vallecano. 15. december 2018 Foto: SITA/AP
15. 12. 2018 23:09 FutbalŠpanielskoFutbal z lokality Španielsko od Webnoviny.skSITA Diskusia

Griezmann sa stal hrdinom Atlética Madrid vo Valladolide, „biely balet“ opäť s tesným víťazstvom

MADRID 15. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili na pôde Realu Valladolid 3:2 v sobotňajšom zápase 16. kola najvyššej španielskej súťaže. O triumfe favorita rozhodol francúzsky majster sveta Antoine Griezmann.

V 26. minúte prihral na vedúci gól Nikolu Kaliniča a v ďalšom priebehu sa sám dvakrát strelecky presadil. „Los Colchoneros“ vyhrali druhý zápas po sebe, vďaka čomu sa v tabuľke bodovo dotiahli na vedúcu Barcelonu. Tá má však k dobru nedeľňajší duel na ihrisku Levante.

V sobotňajšom programe uspel aj ďalší madridský klub – Real. V domácom prostredí si poradil s Rayom Vallecanom tesne 1:0. Ako jediný sa do listiny strelcov zapísal v 13. min Karim Benzema. Druhé víťazstvo v tomto týždni napokon nedosiahla Valencia.

Na pôde Eibaru síce viedla gólom Rodriga, no konečnú podobu výsledku dal v 56. minúte z pokutového kopu Charles. Pre „netopiere“ je to už desiata remíza v sezóne.

La Liga – 16. kolo

• sobota:

Getafe – San Sebastián 1:0 (1:0)
Gól: 3. Molina

Valladolid – Atlético Madrid 2:3 (0:2)
Góly: 57. Calero, 63. Saúl Ňíguez (vlastný) – 45. a 80. Griezmann (prvý z pok. kopu), 26. Kalinič

20. Huesca 15 1 4 10 12:30 7

Video: Müller sa ospravedlnil za brutálny faul, ale hrozí mu stopka na osemfinále Ligy majstrov Video: Médiá zotreli Real Madrid za fiasko v Lige majstrov, futbalistov CSKA nazvali kráľmi

Hazardujú s ochranou práv Slovákov, Via Iuris kritizuje postoj poslancov pri voľbe ústavných sudcov Najviac minút odohral Sekera a najčastejšie strieľal Černák, pozrite si štatistiky Slovákov Dunaj na území Slovenska výrazne stúpol, meteorológovia vydali výstrahy 3. stupňa pred povodňami Dvojakej kvalite v Európskej únii podľa Matečnej odzvonilo, Slovensko pripravuje tvrdé sankcie Aktualizované: Vo veku 72 rokov zomrel slovenský spisovateľ Dušan Mitana Matovič ostro kritizoval platy poslancov, vo vystúpení pokračoval aj po konci schôdze parlamentu Prezident Kiska vymenuje ďalších ústavných sudcov len, ak poslanci doplnia počet kandidátov Hanby Bratislavy: Kollárko vyzerá ako po bombardovaní, čaká ho však zmena a podzemné garáže