Griezmann sa stal hrdinom Atlética Madrid vo Valladolide, „biely balet“ opäť s tesným víťazstvom

Luka Modrič, Real Madrid
Hráč Luka Modrič z Realu Madrid, vľavo, strieľa počas zápasu La Ligy proti Rayo Vallecano. 15. december 2018 Foto: SITA/AP

MADRID 15. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili na pôde Realu Valladolid 3:2 v sobotňajšom zápase 16. kola najvyššej španielskej súťaže. O triumfe favorita rozhodol francúzsky majster sveta Antoine Griezmann.

V 26. minúte prihral na vedúci gól Nikolu Kaliniča a v ďalšom priebehu sa sám dvakrát strelecky presadil. „Los Colchoneros“ vyhrali druhý zápas po sebe, vďaka čomu sa v tabuľke bodovo dotiahli na vedúcu Barcelonu. Tá má však k dobru nedeľňajší duel na ihrisku Levante.

V sobotňajšom programe uspel aj ďalší madridský klub – Real. V domácom prostredí si poradil s Rayom Vallecanom tesne 1:0. Ako jediný sa do listiny strelcov zapísal v 13. min Karim Benzema. Druhé víťazstvo v tomto týždni napokon nedosiahla Valencia.

Na pôde Eibaru síce viedla gólom Rodriga, no konečnú podobu výsledku dal v 56. minúte z pokutového kopu Charles. Pre „netopiere“ je to už desiata remíza v sezóne.

La Liga – 16. kolo

• sobota:

Getafe – San Sebastián 1:0 (1:0)
Gól: 3. Molina

Valladolid – Atlético Madrid 2:3 (0:2)
Góly: 57. Calero, 63. Saúl Ňíguez (vlastný) – 45. a 80. Griezmann (prvý z pok. kopu), 26. Kalinič

Real Madrid – Rayo Vallecano 1:0 (1:0)
Gól: 13. Benzema

Eibar – Valencia 1:1 (0:1)
Góly: 56. Charles (z pok. kopu) – 29. Rodrigo