Grošaft chce očistiť svoje meno, v práčke HSBC účty nemal

Hsbc
Foto: SITA/AP Kirsty Wigglesworth

BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Švajčiarka banka HSBC neevidovala žiadne finančné transfery spojené s Igorom Grošaftom. Ten sa na banku obrátil v piatok a požiadal ju, aby sa vyjadrila, aký je medzi nimi finančný vzťah.

„Banka mi listom vo štvrtok odpovedala, že neeviduje žiadne finančné transfery na mňa ako fyzickú osobu, ani na žiadnu spriaznenú osobu, ani na účty právnických osôb, na ktorých by som bol ja ako konečný užívateľ,“ povedal Grošaft pre portál Webnoviny.sk.

Grošaft sa chce proti tvrdeniam viacerých slovenských médií brániť. Podáva trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. „Podám tiež žaloby na ochranu osobnosti proti viacerým médiám, ktoré sa o mne nepravdivo vyjadrovali,“ vyhlásil. V žalobe sa bude Grošaft domáhať ospravedlnenia. „Chcem očistiť svoje meno. Som pripravený na to, že súdy na ochranu osobnosti trvajú viacero rokov,“ dodal.

Podľa medializovaných informácií služby švajčiarskej pobočky britskej banky HSBC využívali v rokoch 2005 – 2007 viacerí známi ľudia zo Slovenska. Na zozname, ktorý má polícia má byť aj meno Igora Grošafta. Zoznam mal byť poskytnutý francúzskymi orgánmi Finančnej správe SR.

Časť dokumentu, ktorý HSBC poslala Igorovi Grošaftovi na jeho žiadosť. Webnoviny.sk mohli do neho nahliadnuť.

Foto: WBN

Trestné oznámenie, ktoré podáva Igor Grošaft

Trestné oznámenie
Foto: WBN

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HSBC banka