Gurmán fest mení priestory, z centra ho presunú do Petržalky

Gurmán Fest
Ponuka jedál počas druhého dňa 5. ročníka gurmánskych hodov Gurmán Fest Bratislava. Bratislava, 8. jún 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 9. apríla (WEBNOVINY) – Gastronomické podujatie Gurmán fest sa po piatich rokoch sťahuje z bratislavskej Medickej záhrady na Dostihovú dráhu v mestskej časti Petržalka.

Ako na tlačovej konferencii uviedol riaditeľ festivalu Radoslav Nackin, zmena prinesie zlepšenie parkovania a dostupnosti mestskou hromadnou dopravou, ďalej viac stánkov s reštauráciami a miest na sedenie, rozšírenie piknikovej a detskej zóny a štyri pódiá – hlavný stage, Svet vína, Škola varenia a La Patisserie.

Ďalšou zmenou je termín konania podujatia, ktoré sa tento rok uskutoční o týždeň skôr, konkrétne od 30. mája do 2. júna. Samotný Gurmán fest potrvá tri dni (od 30. mája do 1. júna), v pondelok 2. júna sa potom v hoteli Sheraton uskutoční odborný gastronomický kongres. Na toto podujatie organizátori pozvali aj viacero zahraničných šéfkuchárov ako napríklad Lionela Levyho z Francúzska alebo Jacoba Jan Boerma z Holandska.

Gurmán Fest Bratislava 2013

S týmito dvoma kuchármi bude môcť malá skupina záujemcov variť aj v privátnej kuchyni. Treťou významnou zmenou šiesteho ročníka podujatia je zavedenie vstupného, ktoré sa síce doteraz neplatilo, no v Gurmán šekoch, ktoré sú oficiálnym platidlom na Gurmán feste, bol zahrnutý aj organizačný poplatok. Pri kúpe viacerých Gurmán šekov tak návštevníci zaplatili tento poplatok niekoľkokrát. Cena samotných Gurmán šekov sa tak zníži z pôvodných 12 eur na 10 eur.

Počas prvého dňa festivalu vystúpia napríklad kapitán slovenskej reprezentácie kuchárov Braňo Križan a šéfkuchár Michal Konrád, v sobotu to budú zas Jaroslav Žídek a Igor Čehy a v nedeľu Marián Filo, Marcel Ihnačák a Japonka Youshimi Usui. V nedeľu sa uskutoční aj Starostovská džemovačka, počas ktorej starostovia jednotlivých mestských častí predstavia svoje džemy. Jedným zo sprievodných podujatí bude desiaty ročník Gurman Awards.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Žídek