Hacker na stránke Ružomberka zaútočil na primátora

Počítač

RUŽOMBEROK 11. júna (WEBNOVINY) – Na mestskú stránku Ružomberka www.ruzomberok.eu vo štvrtok v nočných hodinách zaútočil hacker. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca mesta Jozef Karika.

Hacker hanlivo označil Ružomberok za medzinárodné mesto smradu a slovne zaútočil aj na primátora Michala Slašťana. Zmazané boli niektoré súbory. „Stránka má štandardné zabezpečenia, podobne ako iné stránky. Nadštandardné zabezpečenie nie je lacná záležitosť a zo súčasného rozpočtu ho nie je možné realizovať. Aj keby sme celý ročný rozpočet dali na bezpečnosť stránky, po čase by sme nemali garanciu, že by na ňu nemohol byť podniknutý útok. Ročný rozpočet na stránku dosahuje do tritisíc eur,“ poznamenal Karika.

Na stránke nie sú utajované skutočnosti ani osobné údaje. „Útok sa stal v čase dovolenky administrátora stránky. Domnievame sa, že hacker ho podnikol v tomto čase preto, aby oprava trvala dlhšie. „Stránku sme momentálne stiahli a presmerovali na mestský facebook, na ktorom bude zabezpečená informovanosť obyvateľov. V tejto chvíli útok analyzujeme. Hľadá sa diera, cez ktorú sa hacker dostal. Nezáväzne odhadujeme, že stránka by mala byť funkčná do 48 hodín,“ konštatoval.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Karika