Hackeri opäť zaútočili na stránky firmy Andreja Babiša

Babis
Český minister financií Andrej Babiš mal 'problém' s colníkmi. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

PRAHA 23. augusta (WebNoviny.sk) – Webový portál koncernu Agrofert podnikateľa slovenského pôvodu, ministra financií ČR Andreja Babiša sa stal terčom hackerského útoku.

Kým ten predchádzajúci realizovala česká pobočka hackerov zo zoskupenia Anonymous, k sa hlási skupina Guardians of Cyber World, ktorá ním chce vyjadriť protest voči zmene legislatívy prinášajúcej elektronickú evidenciu tržieb a podľa ich názoru aj cenzúru internetu.

Informácie priniesol internetový server Lupa.cz. Podľa rovnakého zdroja sa terčom podobných útokov stanú aj webové stránky hnutia ANO a TOP 09.

Organizátori akcie už odkázali, že útoky budú trvať do piatku 26. augusta, a pokiaľ pán Babiš neustúpi od novovzniknutých zákonov, podporujúcich elektronickú evidenciu tržieb, respektíve od zákona o hazardných hrách, umožňujúcom cenzúru internetu, budú pokračovať a stupňovať sa. Súčasne pohrozili, že sú schopní „dosť pritvrdiť“.

Webový portál Agrofertu bol istý čas síce mimo prevádzky, avšak v čase zverejnenia tejto informácie je tak jeho česká, ako aj slovenská stránka dostupná.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Babiš