Hackeri v Južej Kórei ukradli osobné údaje takmer tisícky prebehlíkov z KĽDR

Hacker
Foto: ilustračné, Thinkstock

SOUL 28. decembra (WebNoviny.sk) – Južná Kórea v piatok oznámila, že reaguje na hackerský útok, pri ktorom ukradli osobné údaje takmer tisícky severokórejských prebehlíkov, ktorí sa usadili v krajine.

Regionálna kancelária presídľovacieho centra Hana uviedla, že postihnuté osoby o situácii upovedomila. Hackerský útok na jeden z jeho počítačov centrum zistilo minulý týždeň, pričom sa údajne stal okolo novembra.

Ministerstvo pre zjednotenie v Soule uviedlo, že hackeri ukradli mená, adresy a dátumy narodení 997 Severokórejčanov žijúcich v Južnej Kórei. Polícia hackerský útok vyšetruje, zatiaľ ale neidentifikovala jeho zdroj. Ministerstvo okrem iného informovalo, že tento týždeň pri vyšetrovaní ostatných kancelárií centra Hana nenašlo dôkazy o ďalšej hackerskej činnosti alebo narušení dát.

Hana má v krajine 25 kancelárií a poskytuje pomoc severokórejským prebehlíkom, ktorí sa usadili v Južnej Kórei. Od konca kórejskej vojny z rokov 1950 – 1953 ušlo zo Severu na Juh zhruba 30-tisíc ľudí, väčšina z nich cestovala cez Čínu.

Južná Kórea v uplynulých rokoch obvinila Severnú Kóreu z kybernetických útokov na podniky a vládne webstránky. Pchjongjang tieto obvinenia popiera.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom