Hádzanári Tatrana Prešov sa so SEHA League rozlúčili víťazne, zdolali Záhreb

Tatran Prešov - PPD Záhreb

PREŠOV 13. marca (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje účinkovanie v rámci 8. ročníka nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ tesným víťazstvom.

V stredajšom stretnutí záverečného 18. kola zdolali v chorvátskej metropole tím RK Prvo plinarsko društvo Záhreb tesne 29:28 (15:16). Prešovčania boli už pred zápasom so súperom, nad ktorým v novembri vyhrali v Tatran handball aréne jednoznačne 31:21, bez šance na postup do Final 4.

Vo vyrovnanom úvodnom polčase sa tímy striedali vo vedení. Ako prví odskočili domáci – v 15. min na 8:6. Prešovčania však v nasledujúcej päťminútovke otočili trojgólovou šnúrou na 10:9. Záhrebčania však ešte do prestávky naklonili skóre na svoju stranu a aj po zmene strán si udržiavali tesné vedenie. V 45. min ho zvýšili na 21:18, ale o šesť minút bolo vyrovnané 23:23. Butorac priblížil gólom z pokutového hodu v 59. min výhru prešovskému tímu. Na jeho presnú strelu dokázali domáci ešte odpovedať, ale na zásah Dominika Kroka už nie. Práve Bruno Butorac bol s 9 gólmi najlepším kanonierom duelu.

Zverenci trénera Slavka Golužu dosiahli v osemnástich vystúpeniach základnej časti bilanciu dvanásť výhier – šesť prehier (dve jednogólové, dve dvojgólové, jedna o 5 a jedna o 14 gólov) a v konečnej tabuľke obsadili so ziskom 36 bodov 5. miesto, čím si oproti vlaňajšku polepšili o jeden post. Úradujúceho slovenského šampióna delili od priečok zaručujúcich účasť na turnaji Final 4 tri body.

SEHA Gazprom League 2018/2019

• 18. kolo

RK Prvo plinarsko društvo Záhreb (Chor.) – Tatran Prešov (SR) 28:29 (16:15)
Najviac gólov: Ravnič 5/1, Burič, Potočnik, Jotič a Vekič po 3 – Butorac 9/3, Lapajne 4, Rábek 4/3
Pok. hody: 2/2 – 6/6, vylúčení: 4 – 3, ČK: 53. L. Urban (Prešov), rozhodovali: Nikolov a D. Načevski (obaja Maced.), 500 divákov