Hádzanári Tatrana Prešov zaknihovali v SEHA League prvé víťazstvo na pôde súpera

Tatran prešov

NAŠICE 19. októbra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov prvýkrát v 7. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ uspeli na palubovke súpera. Vo štvrtkovom stretnutí 6. kola dokázali zvíťaziť na pôde chorvátskeho tímu RK Nexe Našice 27:23 (13:15). Najlepším strelcom hostí bol so 7 gólmi krídelník Tomáš Číp, šesťkrát sa presadili Slovinec Januš Lapajne a Chorvát Bruno Butorac.

Prešovčania začali štvrtkové stretnutie zle, v 9. min prehrávali 0:3. O štyri minúty neskôr však bolo po Čípovej strele vyrovnané – 4:4. Domáci hádzanári však v prvom polčase naklonili misky váh na svoju stranu (15:13).

Najlepší strelec duelu Ivan Sršen v 35. min zvýšil na 18:15. Šarišania však nerezignovali a otočili nepriaznivý stav – prvýkrát v dueli ich poslal do vedenia Lapajne v 39. min (19:18). Tatran potom síce tri razy inkasoval, ale následne strelil päť gólov po sebe. Číp stanovil v 53. min na 24:21 pre hostí, ktorí si už cenné víťazstvo nenechali vziať.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po šiestom tohtosezónnom vystúpení v súťaži bilanciu 4 víťazstvá – 2 prehry a s 12 bodmi v tabuľke figurujú na treťom mieste. Ďalšie stretnutie v SEHA League čaká úradujúceho slovenského šampióna v utorok 7. novembra, keď bude v 7. kole hostiť vo svojej Tatran handball aréne srbský tím RK Vojvodina Nový Sad.

SEHA LEAGUE – 6. KOLO

RK Nexe Našice (Chor.) – Tatran Prešov (SR) 23:27 (15:13)
Najviac gólov: Sršen 8, Šipič, Koncul a Jelinič po 3 – Číp 7, Lapajne 6, Butorac 6/3, Vučko 3