Hádzanári Tatrana Prešova v SEHA lige zdolali Vojvodinu

Hádzanári Prešova v šlágri SEHA League nestačili na Veszprém
Hádzanári Tatrana Prešov pred zápasom 1. kola SEHA GSS League Tatran medzi Prešov (SVK) - MKB Veszprém (Maďarsko). Prešov, 2. september 2014. Foto: SITA/Viktor Zamborský

NOVÝ SAD 8. novembra (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v 4. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League“ v sobotňajšom predohrávanom stretnutí 12. kola na palubovke srbského tímu RK Vojvodina Nový Sad 29:25 (15:12).

Lepšie začali Šarišania (3:1), ale domáci po necelej štvrťhodine hry otočili na 7:5. V druhej polovici I. polčasu sa skóre naklonilo na stranu hostí, ktorí ešte pred prestávkou získali trojgólový náskok. Hráči Nového Sadu sa v 39. min dotiahli na 17:18 a o jeden gól zaostávali ešte aj desať minút pred koncom – 20:21.

Nasledujúcu päťminútovku vyhrali Prešovčania 5:1 a definitívne rozhodli o svojom treťom triumfe nad Vojvodinou v sezóne (predtým v septembri v kvalifikácii Ligy majstrov 25:21 a v 3. kole SEHA League 36:30). Najviac gólov za Tatran dal ľavý krídelník Radoslav Antl, ktorý sa strelecky presadil osemkrát.

Zverenci trénera Petra Dávida majú v SEHA GSS League bilanciu 5 výhier – 3 prehry a v neúplnej tabuľke sa so ziskom 15 bodov posunuli na 4. priečku. Úradujúci slovenský šampión odohrá v tejto súťaži nasledujúci duel v sobotu 15. novembra, keď v 9. kole privíta od 18.00 h srbské družstvo RK Radnički Kragujevac.

SEHA Gazprom South Stream League – predohrávka 12. kola:
RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) – Tatran Prešov (SR) 25:29 (12:15)

Najviac gólov: Marjanovič 7/2, Elezovič 7/3, Orbovič 6 – Antl 8/1, Krištopans 7, Furlan 4

Pok. hody: 6/5 – 1/1, vylúčení: 4 – 5, rozhodovali: Horváth a Marton (obaja Maď.), 500 divákov