Hádzanári Topoľčian remizovali, postúpili v Pohári EHF

Hadzana
ilustračné foto Foto: SITA/AP

PARTIZÁNSKE 14. septembra (WEBNOVINY) – Hádzanári HK Agro Topoľčany zvládli odvetu 1. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2014/2015, keď v Partizánskom (ich domovská hala nevyhovuje predpisom EHF) remizovali s holandským družstvom HV KRAS/Volendam 23:23 (10:15).

Zverenci trénera Ivana Pompoša vyhrali pred týždňom u súpera 32:29, a tak sa môžu tešiť z postupu do 2. kola, v ktorom na nich čaká ďalší tím z krajiny „tulipánov“ Targos Bevo HC.

Slovenský vicemajster začne konfrontáciu s holandským šampiónom a neúspešným účastníkom kvalifikácie LM v domácom prostredí (11./12. 10.), odveta sa bude hrať 18. alebo 19. októbra v Panningene.

Výsledok – sobota – Pohár EHF mužov 2014/2015 – kvalifikácia – 1. kolo – odveta (hralo sa v Partizánskom):
HK Agro Topoľčany (SR) – HV KRAS/Volendam (Hol.) 23:23 (10:15)

– prvý zápas 32:29, do 2. kola postúpili Topoľčany

Zostava a góly Topoľčian: M. Meluš, P. Králik – Pupík 2, Valent 1, B. Sivák 1, Klačanský 4, Polakovič 6, Ivanicja 1, M. Briatka, Greguš, B. Cigáň, Jadroň, Slaninka 1, Donoso 2, Žilinčík, Kucharik 5

Najviac gólov Volendamu: Beemsterboer a Coesel po 5, Vink 4

Pok. hody: 4/2 – 3/2, vylúčení: 2 – 3, rozhodovali: Mitrevski a Todorovski (obaja Maced.), 1200 divákov

Hlas:

Ivan Pompoš (tréner Topoľčian): „Veľmi sa tešíme z postupu. Ako sme predpokladali, nebolo to ľahké. Súper nemal čo stratiť, prispôsobil tomu aj hru, podal veľmi dobrý výkon, čo výsledkom bol päťgólový náskok po polčase. My sme zlyhávali v streleckých príležitostiach a Volendam to využíval. Našťastie, už v úvode druhého polčasu som videl na chlapcoch, že sú inak namotivovaní. Od jeho začiatku sme sťahovali rozdiel. V hektickom závere sme chceli vyhrať a napokon sme uhrali remízový výsledok zaručujúci náš postup. Teší nás, že sme opäť neprehrali, čo je plus pre naše sebavedomie.“

I. polčas

Prvý polčas patril Volendamu, ktorý od začiatku viedol. Svoj náskok dobrou hrou zvýšil na štyri až päť gólov, ktoré mal k dobru pred prestávkou (15:10). Hráči Topoľčian doplácali na nepremieňanie vyložených šancí a súper ich za to trestal.

II. polčas

Obrat nastal po zmene strán. Domáci sa vzchopili, zlepšili streleckú efektivitu i obranu, cez ktorú sa Holanďania dokázali presadiť v druhom polčase len osemkrát. Topoľčanci sa postupne dotiahli a chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hoci sa nedostali do vedenia, v dramatickom závere už postup z rúk nepustili (23:23).