Hádzanárky Iuventy vyhrali suverénne, Šaľa až po predĺžení

Martina Bačíková
Hráčka Michaloviec Martina Bačíková (vpravo), hráčka Senca Petra Štetáková (vľavo) počas zápasu 1. kola semifinále WHIL v hádzanej žien o majsterky SR medzi Iuventou Michalovce a Piccardom Senec. Michalovce, 28. apríl 2012. Foto: SITA/Štefan Madaras

BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) – Prvé semifinálové zápasy národného play-off o majstra SR v hádzanej žien priniesli suverénne víťazstvo Iuventy Michalovce a trápenie HK Slovan Duslo Šaľa.

Obhajkyne titulu zo Zemplína poľahky potvrdili úlohu favoritiek a nad ŠKP Piccard Senec vyhrali 36:20.

Šalianky rozhodli v domácom prostredí o svojom triumfe v dueli s HK Danlog Partizánske až v predĺžení, po ktorého skončení sa tešili z víťazstva 22:21.

V ČR sa v úvodných semifinále tiež presadili domáce družstvá HK Britterm Veselí nad Moravou a DHC Sokol Poruba, ktoré dosiahli hladké víťazstvá nad HC Zlín (26:19), resp. TJ Sokol Písek (34:26). Druhé zápasy semifinálových sérií v oboch krajinách sú na programe v nedeľu 29. 4.

Výsledky:

Národné play-off o majstra SR – semifinále – prvé zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):

Iuventa Michalovce – ŠKP Piccard Senec 36:20 (16:10) – stav série 1:0

Najviac gólov: Tregubovová 8/5, Polláková 6, Szöllösiová 5 – Neštická 6, Kodajová 6/1, M. Kováčová 3/1

Pok. hody: 6/5 – 4/2, vylúčené: 3 – 2, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 500 divákov

Prvý semifinálový zápas priniesol hádzanú primernej úrovne. Domáce si do polčasovej prestávky vypracovali šesťgólový náskok, ktorý v druhom dejstve navyšovali a zaslúžene si pripísali na konto prvý triumf v sérii (36:20).

HK Slovan Duslo Šaľa – HK Danlog Partizánske 22:21 po predĺžení (19:19, 10:12) – stav série 1:0

Najviac gólov: Vidiečanová 5/1, Bérešová 4, S. Szarková 4/2 – Košíková 8, Michnová 8/3

Pok. hody: 4/4 – 3/3, vylúčené: 5 – 7, ČK: Zajačková (Partizánske) za tri vylúčenia, rozhodovali: Hanák a Novák (obaja ČR), 400 divákov

Výborný výkon Partizánskeho v prvom polčase priniesol hostkám dvojgólový náskok. V druhom dejstve sa hra vyrovnala a Šaľa sa dokázala dotiahnuť na 19:19 v riadnom hracom čase. V predĺžení mali viac šťastia domáce hráčky a napokon zvíťazili 22:21 a ujali sa v sérii na tri víťazstvá vedenia 1:0.

Národné play-off o majstra ČR – semifinále – prvé zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):

HK Britterm Veselí nad Moravou – Handball Club Zlín 26:19 (13:7) – stav série 1:0

Najviac gólov: Chmelařová 5, Fleková 4/1, Kočí a Súkenníková po 4 – Poznarová 6/3, H. Štěrbová 4, Šviráková 3

Pok. hody: 5/4 – 3/3, vylúčené: 4 – 3, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 400 divákov

Domáce hráčky boli od začiatku lepšie a celý duel viedli o jeden – dva góly. V závere dali päť gólov za sebou a pohodlne zvíťazili v prvom semifinále (26:19).

DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek 34:26 (17:14) – stav série 1:0

Najviac gólov: A. Tóthová 10, Chrenková 7, Hrbková 5 – I. Luzumová 10, Stellnerová 8, Vyhnalová 5

Pok. hody: 1/1 – 4/2, vylúčené: 2 – 2, rozhodovali: Brunovský a Čanda (obaja SR), 350 divákov

Poruba vstúpila do duelu veľmi dobre, keď jej hráčky viedli už 5:1, no družstvo Písku sa postupne vrátilo do zápasu a do prestávky to bolo len o tri góly pre domáce. Poruba o svojom víťazstve rozhodla na začiatku druhej časti, keď hrala mimoriadne aktívne a súperkám nedala šancu.