Hádzanárky Slovenska podľahli Ukrajine, premrhali náskok

Hráčka Slovenska Andrea Czánik (s loptou) a hráčka Ukrajiny Olena Umanec (vľavo) počas medzištátneho prípravného zápasu v hádzanej žien medzi Slovensko - Ukrajina. Michalovce, 29. november 2014. Foto: SITA/Štefan Madaras

MICHALOVCE 29. novembra (WEBNOVINY) – Hádzanárky Slovenska neuspeli v prvom z dvojice medzištátnych prípravných zápasov proti Ukrajine, keď v sobotu podľahli v michalovskej Chemkostav aréne rozdielom troch gólov 27:30, hoci po prvom polčase ešte vyhrávali 13:10.

Zverenky trénera Dušana Poloza sa s ukrajinským súperom stretnú aj v nedeľu 30. 11., odvetný duel sa opäť v centre Zemplína začne o 15.00 h. Pre Slovenky sú obe stretnutia generálkou pred decembrovou účasťou na majstrovstvách Európy, na ktorých budú štartovať aj Ukrajinky.

Výsledok – sobota:
Slovensko – Ukrajina 27:30 (13:10)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Súlovská – Czanik 1, Minárčiková, Wollingerová, Jakubisová 4, Súkenníková 1, R. Bíziková 1, Blažeková 1, Dubajová 5, M. Školková 7/2, Beňušková 1, S. Szarková, Rajnohová, Trehubová 3/2, Kertészová, Michnová 3

Najviac gólov: Borščenková 8/3

pok. hody: 5/4 – 5/4, vylúčené: 4 – 7, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 1000 divákov

Slovenky začali lepšie, v bránke ich podržala Súlovská a v 6. min po góle Trehubovej z pokutového hodu viedli 4:1. Trojgólový náskok mali aj v 9. min (5:2) či 11. min (7:4). Potom však zabrali Ukrajinky, ktoré po štvrťhodine hry znížili na 7:8 a kouč SR Poloz si zobral oddychový čas. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže o tri minúty neskôr mali znovu trojgólové vedenie (10:7).

Následne šesť minút sa ani na jednej strane nedokázali presadiť strelkyne. Diváci sa ďalšieho presného zásahu dočkali vďaka Školkovej úspešnému pokutovému hodu (11:7). Štvorgólový rozdiel bol aj v 30. min, keď na 13:9 skórovala Michnová, ale posledné slovo mali Ukrajinky. Borščenková po uplynutí času z pokutového hodu znížila na polčasových 10:13.

Ukrajinské hráčky za tri minúty hry v druhom dejstve vyrovnali a v 38. min išli prvýkrát do vedenia (15:14). O chvíľu neskôr po góle Borščenkovej už bolo 18:15 pre hostky a slovenský kouč si opäť zobral oddychový čas. Ani ten im však nepomohol, lebo štvrťhodinu pred koncom prehrávali 19:24 a v 50. min zaostávali o šesť gólov (20:26). Vzápätí Slovenky kontrovali gólmi Školkovej a Dubaovej, ale Ukrajinky odpovedali troma gólmi za sebou – 29:22 v 55. min. V zostávajúcom čase hádzanárky SR skorigovali výsledok na konečných 27:30.

Dušan Poloz (tréner SR): „V prvom polčase sme boli lepším tímom. Napriek tomu, že sme ho vyhrali, nedali sme ani jeden gól z protiútoku. To ma mrzí, lebo sme ubránili cez dvadsať útokov súpera. Vôbec nám nevyšiel začiatok druhého dejstva, moje hráčky boli vylučované, súper odskočil a rozhodol o svojej výhre.“

Katarína Dubajová (spojka SR): „Z našej strany to dnes vyzeralo zle, dostávali sme veľmi lacné góly. Pred nami je ešte nedeľňajší duel, verím, že v ňom podáme oveľa lepší výkon.“

Martina Školková (spojka a najlepšia strelkyňa SR v zápase): „Stretnutie splnilo účel v tom, že sme si vyskúšali obranu 1 – 2 – 3 i zasunutú. Veľmi dobre sme začali, podržala nás Simona Súlovská v bránke. Veľká škoda, že sme nevyužili našu dobrú hru v defenzíve a nevypracovali si výraznejší náskok. V druhom polčase sme doplatili na vylúčenia. Bola to voda na mlyn pre ukrajinské spojky, ktoré sa rozstrieľali.“