Hádzanárky Slovenska zvíťazili v generálke, porazili Česko

Slovenske hadzanarky
Slovenské hádzanárky si vybojovali účasť na majstrovstvách Európy 2014 v Chorvátsku a Maďarsku. Foto: SITA/Martin Havran

LUHAČOVICE 2. júna (WEBNOVINY) – Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska uspela v generálke na II. fázu kvalifikácie (play-off) MS 2015, keď v utorkovom medzištátnom priateľskom stretnutí zdolala v Luhačoviciach Česko tesne 22:21 (13:10).

Pre zverenky bolo toto derby a aj pondelkové víťazné stretnutie v Hlohovci proti Japonkám (28:23) súčasťou prípravy na barážové duely s vicemajsterkami Európy Španielkami. Tie sú na programe v nedeľu 7. júna v Las Palmas a o týždeň neskôr 14. 6. v Šali. Úspešnejší z nich postúpi na tohtoročný svetový šampionát v Dánsku.

Výsledok – utorok:
Česko – Slovensko 21:22 (10:13)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Medveďová – Czanik 1, Horňáková 3, Minárčiková 1, Jakubisová, Súkenníková 4, Rechtorisová, Tomášechová, R. Bíziková 1, Dubajová 2, S. Szücs, M. Školková 4, P. Beňušková 2/1, S. Szarková 1, M. Rajnohová, Trehubová 2, Rebičová 1, Michnová

Pok. hody: 6/3 – 1/1, vylúčené: 0 – 3, rozhodovali: Letev a Pavelová (obaja ČR), 100 divákov

Hlas:

Dušan Poloz (tréner Slovenska): „Dievčatá pristúpili k zápasu opäť veľmi zodpovedne. Vyhrali sme síce iba o gól, ale dovolím si s pokorou povedať, že sme boli lepším tímom. V dueli sme mali dve nevydarené periódy. Prvú za stavu 7:4, keď súper vyrovnal na 7:7 a potom, keď sme viedli 16:11 a Češky otočili stav vo svoj prospech. Až na tieto päťminútové úseky sme 50 minút hrali výbornú hádzanú. Dobre fungovala obrana s brankárkami, 21 inkasovaných gólov od Češiek je akceptovateľných. Z dvadsiatich hráčok sa na ihrisku objavili všetky s výnimkou Tomášechovej, striedali sme po desiatich minútach. V zostávajúcom čase budeme pracovať na veciach, ktoré nám veľmi nevyšli. Verím, že to do nedele vyladíme a pokúsime sa o zázrak.“