Hala pre migrantov zhorela do tla, vyčíňal tam podpaľač

Zhorela telocvičňa pri Berlíne, v ktorej mali bývať azylanti
Foto: SITA/AP

BERLÍN 25. augusta (WEBNOVINY) – Športová hala neďaleko Berlína, ktorá mala slúžiť ako dočasný útulok pre migrantov, vyhorela v utorok do tla. Polícia predpokladá, že išlo o dielo podpaľača, oznámila v utorok agentúra DPA.

K požiaru došlo v meste Nauen v spolkovej krajine Brandenbursko, približne 40 kilometrov západne od nemeckej metropoly. K zraneniam nedošlo, ale budova športovej haly je úplne zničená.

Objekt nechali kontrolovane dohorieť

V čase ohlásenia požiaru v utorok v skorých ranných hodinách sa už plamene rozšírili na celý objekt, hasiči sa ho preto rozhodli nechať kontrolovane dohorieť, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu.

Vyšetrovatelia – na základe predchádzajúcich podobných prípadov útokov voči azylovým domom v Nemecku – pracujú s predpokladom, že išlo o úmyselný čin podpaľača. Možnosť, že by bol požiar vznikol samovoľne v dôsledku technickej poruchy, považujú za veľmi nepravdepodobnú.

Zhorela telocvičňa pri Berlíne, v ktorej mali bývať azylanti
Foto: SITA/AP

V Nauene protestovali proti migrantom

V Nauene sa tento rok konalo už viacero protestov proti očakávanému príchodu azylantov do mesta, ktoré organizovali stúpenci krajnej pravice. Vo februári odporcovia migrantov narušili zasadnutie tamojšej mestskej rady. Športová hala v Nauene mala od budúceho mesiaca dočasne slúžiť ako útulok pre zhruba 100 utečencov, a to až do konca roku 2015. Potom sa rátalo s jej návratom k pôvodnému účelu.

Nemecká vláda očakáva, že v rámci bezprecedentného náporu migrantov príde do konca roka na územie Nemecka okolo 800 000 žiadateľov o azyl. To zhruba zodpovedá počtu obyvateľov štandardného nemeckého veľkomesta, ako je napríklad Frankfurt nad Mohanom.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom