Halák vychytal víťazstvo Bostonu v príprave na nový ročník NHL, Cehlárik s Bakošom bodovali

Peter Cehlárik
Peter Cehlárik v drese Bostonu Bruins. Foto: archívne, SITA/AP.

ŠEN-ČEN 15. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejisti Peter Cehlárik a Martin Bakoš prispeli výraznou mierou k triumfu Bostonu Bruins nad Calgary Flames 4:3 po samostatných nájazdoch v sobotňajšom prípravnom stretnutí účastníkov NHL v Čínskom Šen-čene.

Obaja slovenskí reprezentanti asistovali pri úvodnom góle stretnutia, ktorý strelil v 14. min Trent Frederic. Cehlárik neskôr prihral na gól i Johnovi Moorovi, ktorý v 16. min zvýšil na priebežných 3:0.

Boston všetky zásahy dosiahol v priebehu 115 sekúnd. Sekundu pred koncom prvej tretiny strelil prvý gól Calgary Sean Monahan. Flames vyrovnali v tretej časti hry. Dvakrát sa presadil Mark Giordano, duel poslal do predĺženia iba 46 sekúnd pred záverečnou sirénou pri dvojnásobnom vylúčení súpera a hre bez brankára.

V predĺžení sa nepresadil ani jeden tím a Boston o triumfe rozhodol až v samostatných nájazdoch. Z Calgary bol úspešný iba Matthew Tkachuk, za Boston rozvlnili sieť Brad Marchand a Jake DeBrusk. Slovenskí útočníci sa v nájazdovej lotérii nepredstavili. V drese Bruins odchytal celý zápas Jaroslav Halák.

NHL – prípravný zápas

ŠEN-ČEN

Calgary Flames – Boston Bruins 3:4 po sam. nájazdoch (1:3, 0:0, 2:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 20. Monahan (Tkachuk, Lindholm), 41. Giordano (Lindholm, Gaudreau), 60. Giordano (Brodie, Gaudreau) – 14. Frederic (BAKOŠ, CEHLÁRIK), 16. Donato (Forsbacka-Karlsson), 16. Moore (CEHLÁRIK, Donato), rozhod. sam. nájazd: DeBrusk
Jaroslav Halák odchytal celé stretnutie, Peter Cehlárik 0+2, Martin Bakoš (všetci Boston) 0+1