Halepová neobháji titul z Roland Garros, vo štvrťfinále ju vyradila len 17-ročná Anisimovová

Amanda Anisimovová
Americká tenistka Amanda Anisimovova počas zápasu s Rumunkou Simonou Halepovou na grandslamovom turnaji Roland Garros. Paríž, 6. jún 2019 Foto: SITA/AP

PARÍŽ 6. júna (WebNoviny.sk) – Menoslov semifinalistiek dvojhry žien na druhom grandslamovom tenisovom turnaji roka Roland Garros v Paríži skompletizovali Amanda Anisimovová z USA a Austrálčanka Ashleigh Bartyová, ktoré uspeli vo štvrťfinálových dueloch preložených pre dážď zo stredy na štvrtok.

O servis prišla len raz

O veľkú senzáciu sa postarala ešte len 17-ročná Anisimovová (51. v renkingu WTA), ktorá vyradila rumunskú obhajkyňu prvenstva Simonu Halepovú. Nad treťou nasadenou hráčkou a bývalou svetovou jednotku vyhrala za 70 minút 6:2, 6:4 a premiérovo postúpila medzi najlepšiu štvorku singlistiek na grandslamovom podujatí.

Anisimovová len raz v zápase prišla o svoj servis, keď dovolila Halepovej znížiť na 3:4 v druhom sete. Rumunka vzápätí vyrovnala na 4:4, ale ďalšie dva gemy patrili jej protivníčke, ktorá v desiatej hre využila hneď prvý mečbal.

Anisimovová je prvou hráčkou narodenou v 21. storočí, ktorá sa na úrovni podujatí tzv. „veľkej“ štvorky dostala do tejto fázy turnaja. Prehra Halepovej zároveň znamená istotu, že Roland Garros 2019 bude mať premiérovú singlovú grandslamovú šampiónku.

Bartyová premiérovo v semifinále

Súperkou Anisimovovej, ktorá v doterajšom priebehu parížskeho turnaja neprehrala ani set, bude v boji o finále Ashleigh Bartyová. Austrálčanka nasadená ako číslo osem vyradila vo štvrtkovom štvrťfinále štrnástku podujatia Madison Keysovú z USA za 71 minút 6:3, 7:5.

Dvadsaťtriročná Bartyová ešte nikdy predtým nebola v semifinále na grandslame. Keysová doplatila v prvom sete na jedinú stratu podania, o ktoré prišla v ôsmom geme.

Lanská semifinalistka Roland Garros v druhom dejstve vyrovnala z 3:5 na 5:5, ale potom opäť nevyužila výhodu servisu a Bartyová si už nenechala ujsť príležitosť spečatiť postup.

Druhú semifinálovú dvojicu ženskej dvojhry v Paríži tvoria Johanna Kontová (V. Brit.-26) a Markéta Vondroušová (ČR).