Halepová zrušila Hantuchovej sériu, dielo zavŕšila 'kanárom'

Daniela Hantuchová
Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila vo dvojhre na turnaji v Dubaji. Foto: SITA/AP

DUBAJ 17. februára (WEBNOVINY) – Víťazná šnúra slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej sa zastavila na šiestich zápasoch. V utorkovom súboji 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Dubaji v SAE (dotácia 2,513 milióna USD, tvrdý povrch Deco-Turf II) Hantuchová podľahla najvyššie nasadenej Rumunke Simone Halepovej 2:6, 0:6.

Stretnutie trvalo 73 minút. Čerstvá víťazka z thajskej Pattaye Hantuchová v ňom dovedna päťkrát prišla o svoje podanie a v druhom sete utŕžila „kanára“. Slovenská hráčka si prevezme šek na 13 340 USD a do rebríčka jej pribudne 60 bodov.

Tridsaťjedenročná Hantuchová (47. v renkingu WTA) mala v úvode zápasu brejkovú príležitosť na 2:0, ale po chvíli prehrávala 1:3. V prvom sete dvakrát neudržala svoje podanie a prehrala ho za 41 minút 2:6. Druhý set už bol hladkou záležitosťou štvrtej hráčky svetového rebríčka Halepovej, ktorá svojej súperke nepovolila ani gem.

V bilancii vzájomných zápasov Halepová vedie nad Hantuchovou 4:0. Súperkou 23-ročnej Rumunky v osemfinále bude Bulharka Cvetana Pironkovová.

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE (dotácia 2,513 milióna USD, tvrdý povrch Deco-Turf II):