Hamilton si vyslúžil poctu od britskej kráľovnej, Alžbeta II. pasovala pilota F1 za rytiera

Lewis Hamilton
Britský jazdec formuly 1 (Sir) Lewis Hamilton. Foto: archívne, Giuseppe Cacace, Pool/AP

Britský fenomén formuly 1 Lewis Hamilton bude môcť čoskoro žiadať oslovovanie Sir Lewis. Do rytierskeho stavu ho zatiaľ virtuálne pasovala britská kráľovná Alžbeta II.

Fenomén šampionátu najrýchlejších štyroch kolies sa ocitol na novoročnom zozname 1239 mien, ktoré zverejnil Buckinghamský palác v súvislosti s chystanými vyznamenaniami.

Vyrovnaný historický rekord

Hamilton v roku 2020 vyrovnal ziskom siedmeho titulu majstra sveta v efjednotke historický rekord, ktorého držiteľom bol dosiaľ osamotene Michael Schumacher.

Zároveň nemeckú legendu prekonal v počte víťazstiev v jednotlivých pretekoch (95).

V roku 2020 sa Hamilton zároveň stal druhý rok po sebe britskou športovou osobnosťou roka podľa BBC a v ankete tlačových agentúr o Európskeho športovca roka obsadil druhé miesto.

Rad príde aj na ďalších

Radom Britského impéria sa čoskoro budú môcť pochváliť aj ragbyová legenda Rob Burrow, bývalá najlepšia britská tenistka Anne Keothavongová či členovia tímu majstrov sveta vo futbale z roku 1966 Jimmy Greaves a Ron Flowers.

„Dostať takéto vyznamenanie po osemdesiatke od jej veličenstva kráľovnej Alžbety je pre otca čosi výnimočné,“ uviedol Danny Greaves za svojho otca Jimmyho.

Hamilton je držiteľom ocenenia Radu Britského impéria už od roku 2008.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe kráľovná Alžbeta II.Lewis Hamilton