Hamšík daroval múzeu dres, v ktorom prekonal rekord Maradonu

Marek Hamšík
Slovenský futbalista Marek Hamšík v drese SSC Neapol. Foto: archívne, Filippo Venezia/ANSA via AP

NEAPOL 27. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík dlhodobo patrí medzi ikony SSC Neapol. Jeho postavenie v tíme dokumentuje aj fakt, že dres s číslom 17 figuruje aj v mestskom archeologickom múzeu.

Tridsaťročný stredopoliar 23. decembra 2017 v 18. kole Serie A prekonal rekord slávneho Argentínčana Diega Maradonu v počte súťažných gólov a na historický zápis sa rozhodlo reagovať aj múzeum.

Minulý týždeň vymenilo v expozícii Hamšíkov dres za ten, v ktorom dosiahol historický 116. presný zásah v tíme Neapola. „Je to pre mňa obrovská česť. Nikdy mi nenapadlo, že darujem múzeu dres, v ktorom som prekonal Diega. Múzeum je preň to najlepšie miesto, aby ho videli všetci fanúšikovia SSC, ktorí mi dali za tých 10 rokov veľa lásky,“ povedal Hamšík na svojom oficiálnom webe.

Kapitán „partenopei“ pôsobí pod Vezuvom od roku 2007 a dosiaľ odohral 376 zápasov, v ktorých strelil 117 gólov. „Neapol má nádhernú históriu. Dúfam, že sa v zbierke múzea zaradia aj trofeje, ktoré ešte získame vedno so spoluhráčmi,“ dodal Hamšík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Diego MaradonaMarek Hamšík
Firmy a inštitúcie SSC Neapol