Hamšík môže byť ako Pirlo, tréner Ancelotti ho oživí, myslí si bývalý reprezentant Petráš

Marek Hamšík
Slovenský futbalista a kapitál talianskeho SSC Neapol Marek Hamšík. Foto: SITA/AP

NEAPOL 31. júla (WebNoviny.sk) – Niekdajší slovenský futbalový reprezentant Martin Petráš pripustil, že kapitán talianskeho klubu SSC Neapol Marek Hamšík v poslednom čase akoby stratil nadšenie z hry.

Hamšík mohol skončiť aj v Číne

Podľa 38-ročného rodáka z Bojníc ho však znova nachádza pod vedením nového trénera „partenopei“ Carla Ancelottiho.

V súvislosti s Hamšíkom sa v nedávnych mesiacoch skloňoval odchod spod Vezuvu a prípadný prestup do Číny. Žiadny klub však za 31-ročného Banskobystričana neponúkol Neapolom požadovanú sumu a slovenský reprezentant sa aj na naliehanie kouča Ancelottiho rozhodol zotrvať v doterajšom úspešnom pôsobisku.

Ancelotti zmenil úlohy aj Pirlovi

Niekdajší kormidelník Realu Madrid, Bayernu Mníchov či AC Miláno chce mať z Hamšíka „špílmachra“ stiahnutého v hĺbke ihriska.

„Hamšík sa na túto rolu adaptoval oveľa rýchlejšie, než si myslel. Marek je špičkový hráč a takí sa Ancelottimu hodia. V priebehu kariéry viedol mnoho veľkých futbalistov, takže ak má nejakú intuíciu, pravdepodobne to má nejaký dôvod,“ vyhlásil pre Radio Kiss Kiss Neapol jeden z Hamšíkových agentov Petráš.

„Ancelotti zmenil úlohy aj Pirlovi a takto mu predĺžil kariéru. Rovnaké to môže byť aj v prípade Hamšíka. Musím povedať, že znova objavil nadšenie z hry, ktoré v ostatných mesiacoch stratil. Som si istý, že v novej pozícii sa bude cítiť veľmi dobre. Má na to všetky predpoklady,“ doplnil Martin Petráš.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carlo AncelottiMarek HamšíkMartin Petráš
Firmy a inštitúcie SSC Neapol