Hamšík si môže pripísať rekordný štart v drese Slovenska, jubileum má na dosah aj Škrtel

Marek Hamšík
Marek Hamšík v drese slovenskej futbalovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 12. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík v prípade, že nastúpi v sobotňajšom stretnutí 1. skupiny B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 v Trnave proti Česku, pripíše si rekordný 108. štart v drese národného tímu.

V ostatnom vystúpení A-tímu SR 9. septembra v Ľvove proti Ukrajine sa vyrovnal doterajšiemu lídrovi, už neaktívnemu hráčovi Miroslavovi Karhanovi.

Aj Škrtel môže byť „stovkárom“

Iba táto dvojica v ére samostatnosti SR absolvovala 100 a viac duelov v slovenskom drese, kapitán reprezentácie Martin Škrtel je v súčasnosti na méte 99 a v spomenutom sobotňajšom domácom stretnutí s Českom môže absolvovať jubilejný 100. zápas v najcennejšom drese.

Štvrtý v klasifikácii Ján Ďurica, ktorý vlani ukončil pôsobenie v „áčku“, nastúpil na 91 duelov. „Teším sa, že som vyrovnal Mira Karhana. Je to ohromujúce číslo, som za to veľmi vďačný. Dúfam, že mám pred sebou ešte nejaké tie roky v reprezentácii a natiahnem to čo najviac,“ skonštatoval Hamšík ešte po stretnutí s Ukrajinou.

Hamšík atakuje aj Vitteka

Tridsaťjedenročný rodák z Banskej Bystrice (nar. 27. júla 1987) po očakávanom osamostatnení sa v počte štartov chce „zaútočiť“ na líderské postavenie aj v počte dosiahnutých gólov za slovenskú reprezentáciu.

V tejto štatistike figuruje Hamšík momentálne na treťom mieste s 21 presnými zásahmi, vedie Róbert Vittek s 23 gólmi pred Szilárdom Némethom (22). Na prekonanie doterajšieho lídra chýbajú kreativnemu záložníkovi talianskeho klubu SSC Neapol tri, na vyrovnanie Vittekovho streleckého zápisu dve „trefy“.

Najviac štartov drese Slovenska

  • k piatku 12. októbra 2018

107 – Miroslav Karhan, Marek Hamšík
99 – Martin Škrtel
91 – Ján Ďurica
82 – Róbert Vittek, Peter Pekarík
66 – Stanislav Šesták, Vladimír Weiss ml.
65 – Filip Hološko
63 – Tomáš Hubočan
61 – Juraj Kucka

Najviac gólov  drese Slovenska

  • k piatku 12. októbra 2018

23 – Róbert Vittek
22 – Szilárd Németh
21 – Marek Hamšík
14 – Marek Mintál, Miroslav Karhan
13 – Stanislav Šesták, Adam Nemec
12 – Peter Dubovský
10 – Róbert Mak
9 – Tibor Jančula, Ľubomír Reiter, Martin Jakubko
8 – Filip Hološko

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam NemecFilip HološkoJán ĎuricaJuraj KuckaMarek HamšíkMarek MintálMartin JakubkoMartin ŠkrtelMiroslav KarhanPeter PekaríkRóbert MakRóbert VittekStanislav ŠestákSzilárd NémethTomáš HubočanVladimír WeissVladimír Weiss ml.
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia