Hamšík zápas v Chorvátsku nedohral, má problém so zadným stehenným svalom a podstúpi vyšetrenie

Futbal: Chorvátsko - Slovensko
Slovenský reprezentant Marek Hamšík a Chorvát Domagoj Vida počas zápasu H-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2022. Osijek (Štadión Gradski vrt), 11. október 2021. Foto: SITA/AP.

Slovenský futbalový stredopoliar Marek Hamšík nedohral pondelkový duel reprezentácie SR v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta.

V chorvátskom Osijeku pri remíze 2:2 s domácimi futbalistami musel Hamšík hraciu plochu opustiť už v prvom polčase, držal sa pri tom za zadný stehenný sval.

„Už po zápase s Ruskom som s ním mal problémy. Po absolvovaní predzápasového tréningu v Osijeku a po porade s trénerom Tarkovičom som sa rozhodol, že pôjdem do zápasu. Chcel som pomôcť tímu,“ prezradil 34-ročný banskobystrický rodák na svojom oficiálnom webe.

Hamšík sa podieľal na góle Ivana Schranza na 1:0. „Bohužiaľ, ešte pred prestávkou som musel striedať. Hneď som začal s procedúrami, vo štvrtok absolvujem vyšetrenie magnetickou rezonanciou,“ doplnil.

Marek Hamšík je v tejto sezóne hráčom tureckého Trabzonsporu. V Süper Lig absolvoval zatiaľ osem duelov a zaznamenal v nich jeden presný zásah a dve gólové prihrávky.