Hamšíka najviac vylepšil Sarri, nedá dopustiť ani na Ancelottiho

Maurizio Sarri, Marek Hamšík
Marek Hamšík (vľavo) a bývalý tréner SSC Neapol Maurizio Sarri (vpravo). Foto: archívne, Cesare Abbate/ANSA via AP.

NEAPOL 27. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík priznal, že pod vedením svojho bývalého kouča v talianskom klube SSC Neapol Maurizia Sarriho dosiahol najväčší herný progres.

Podľa 31-ročného Banskobystričana môže za jeho zlepšenie najmä futbalová posadnutosť v podaní Sarriho, ktorý po skončení uplynulej sezóny 2017/2018 po troch rokoch presedlal na lavičku anglického klubu FC Chelsea.

„Sarri je človek, ktorého miesto je na ihrisku. Žije zápasom každučkú hodinu sedem dní v týždni. Je to ´chorý chlap´, posadnutý futbalom a nikdy nedovolil, aby mu unikli najmenšie detaily,“ prezradil Hamšík v rozhovore pre denník Corriere dello Sport. „Takýto je pán Sarri. Práve týmto ma najviac vylepšil. Rozvinul som sa vďaka nemu po technickej aj taktickej stránke,“ doplnil kapitán SSC, ktorý pod Vezuvom započal už svoju dvanástu sezónu.

Pred začiatkom ročníka 2018/2019 zasadol na lavičku „partenopei“ uznávaný Carlo Ancelotti. Hamšík ani na neho nedá dopustiť. „Všetci sme radi, pretože v priebehu niekoľkých krátkych týždňov nám ukázal, že je to úžasný a otvorený človek. Dáva nám veľa rád, je zábavný a nie je žiadna náhoda, že vo svojej kariére zvíťazil všade, kde pôsobil,“ skonštatoval 105-násobný slovenský reprezentant.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carlo AncelottiMarek HamšíkMaurizio Sarri
Firmy a inštitúcie SSC Neapol