Hamšíkov Neapol tesne zvíťazil, Škriniarov Inter vďaka kanonáde Icardiho deklasoval Sampdoriu

Allan, Alejandro Rosi
Allan (vľavo) z SSC Neapol si spracováva loptu pred Alejandrom Rosim z FC Janov počas zápasu 29. kola Serie A, v ktorom "partenopei" zvíťazili 1:0. Neapol, 18. marec 2018. Foto: Cesare Abbate/ANSA via AP.

RÍM 18. marca (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík nedohral nedeľňajšie stretnutie 29. kola talianskej Serie A medzi jeho Neapolom a FC Janov.

Milánske AC otočilo zápas

Tridsaťročný stredopoliar pre problémy so stehenným svalom musel vystriedať v 20. min zápasu. Neapol aj bez neho dokázal doma zdolať Janovčanov 1:0, v druhom polčase sa presadil stopér Raúl Albiol. „Partenopei“ sú v ligovej tabuľke na druhej priečke, manko vedúceho Juventusu zredukovali na dva body.

AC Miláno pokračuje vo víťaznom ťažení v najvyššej talianskej súťaži. V nedeľňajšom domácom stretnutí 29. kola zdolali hráčov Chieva Verona 3:2. „Rossoneri“ po prvom polčase prehrávali, keď hostia v priebehu jednej minúty otočili priebežný stav na 2:1, po zmene strán však vyrovnal Patrick Cutrone a v závere duelu rozhodol André Silva.

Milánčania navyše v nadstavenom čase zápasu premárnili pokutový kop. Zverenci trénera Gennara Gattusa triumfovali piatykrát po sebe, celkovo neprehrali desiaty ligový duel v rade.

Icardi v „klube stovkárov“ Serie A

Argentínsky kapitán Interu Miláno Mauro Icardi vstúpil v nedeľu do pomyselného „klubu stovkárov“ Serie A. Dvadsaťpäťročný rodák z Rosaria, ktorý od detstva vyrastal na Kanárskych ostrovoch, strelil jubilejný 100. presný zásah medzi talianskou elitou v dueli 29. kola na ihrisku svojho niekdajšieho klubu Sampdorie Janov (5:0), keď v 30. min bezpečne premenil pokutový kop.

Už o minútu presnou pätičkou načal druhú stovku gólov v Serie A a ešte do polčasovej prestávky strelil tretí gól. Po zmene strán pridal aj štvrtý presný zásah, ktorým stanovil konečné skóre 5:0. Gólový účet stretnutia otvoril v 26. min chorvátsky krídelník Ivan Perišič. V zápase na Štadióne Luigiho Ferrarisa nastúpil v základnej zostave Interu aj slovenský stopér Milan Škriniar a odohral celý zápas.