Hamšíkov Neapol v závere otočil zápas, Škriniarov Inter prehral v Turíne a AC Miláno ratoval bod

Hakan Calhanoglu, Maurizio Lemos
Hakan Calhanoglu z AC Miláno v súboji s hráčom Sassuola Mauriziom Lemosom počas zápasu 31. kola Serie A, v ktorom sa zrodila remíza 1:1. Miláno, 8. apríl 2018. Foto: SITA/AP.

RÍM 8. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Marek Hamšík nastúpil v základnej zostave jeho Neapola pri víťazstve 2:1 nad hosťujúcim Chievom Verona v nedeľňajšom stretnutí 31. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A.

„Partenopei“ nevyužili v úvode druhého polčasu výhodu pokutového kopu, keď sa nepresadil Dries Mertens. Hostia sa dostali do vedenia po góle poľského útočníka Mariusza Stepinského. Domáci dokázali vyrovnať v závere otočiť skóre, ked sa presadili Arkadiusz Milik a Amadou Diawara. Neapol je v tabuľke Serie A na 2. mieste s odstupom štyroch bodov na vedúci Juventus Turín.

Slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar nastúpil v základnej zostavy pri nezdare jeho Interu Miláno 1:0 na pôde turínskeho FC. Za domácich skóroval v prvom polčase srbský reprezentant Adem Ljajič. „Nerazzurri“ vyšli bodovo naprázdno po piatich zápasoch.

Tím AC Miláno len remizoval so Sassuolom 1:1 a v tabuľke je až šiesty dva body pred Fiorentinou.